Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyitott gyomorszáj megszünteté...

Nyitott gyomorszáj megszüntetése természetes módon?

Figyelt kérdés
Kisgyerek korom óta szenvedek refluxtól. Elég nehezen képzelem el, hogy a műtét örökre megoldaná a problémát, bár nem zárkózók el tőle, csak nem hiszem el, hogy tényleg segít, csak átmenetileg, mint a gyógyszerek. Esetleg valakinek van/volt hasonló problémája, és sikerült megszüntetni?

2015. aug. 21. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig csak műtéttel lehet szűkíteni a gyomorszájat. A gyógyszerek csak a savasságot enyhítik a gyomorban.
2015. aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne, bocsi az offért. Nekem is évek óta van, pedig nem iszom, nem eszem olyan cuccokat sem amitől előjöhet, mégis gyógyszer nélkül élni se tudok.
2015. aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak olyan tabletták, amik leszűkítik, összehúzzák a gyomorszáj izomzatát.

Nekem már 25 évvel ezelőtt írt fel ilyen tablettát orvos(gasztroenterológus). Aztán meg az volt a baj, hogy a gyomorszáj nem minden nyelésnél nyílt meg. Néha, reggelente, nyelés közben majd szétfeszült a nyelőcsövem, roppant fájdalmas volt. Aztán pszichiátriára kerültem, mert azt mondták, lelki eredetű a probléma.

Ma már tudom, hogy a reflux az nem betegség, hanem a szervezet egyik öntakarító mechanizmusa. A nyelőcsőben megrekedt ételmaradványokat igyekszik leöblíteni, csak ezt az egészséges ember észre nem veszi, mert ébredés előtt, mikor a gyomortartalom már folyékony állapotban van, és rögtön vissza is nyeli.

Meg kell találni azt a folyadékot ami oldja a nyelőcsőben rekedt, (tapadt) maradványokat. Én ezt a forró citromos teában találtam meg,(esetleg cseppnyi pálinkával)

A gyomorsav idővel felcsípi, elernyeszti a záróizomzatot és akkor már óhatatlanul is felszökik a gyomortartalom.

A betegség leküzdése komoly energiát(befektetést igényel, ezt most itt nem tudom leírni, lépésről lépésre kell megszüntetni minden okot, aminek ez a következménye.

2015. aug. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó, te is jó sok mindenen mehettél keresztül :(

Végül megoldódott a problémád?



Érdekel, hogy valakinek volt műtétje és hogy sikerült.??

2015. aug. 21. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!