Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PCOS mellett hogy fogyjak?

PCOS mellett hogy fogyjak?

Figyelt kérdés
PCOS-t diagnosztizáltak nálam. Minden szakértők által előírt tanácsot betartok. Gyümölcsöt csak keveset, délelőtt és csak alacsony GI-set eszem. Figyelek a szénhidrát és kalóriabevitelre. A táplálkozásom glutén és laktóz mentes. A zöldségbevitelre figyelek, burgonyát sem fogyasztok. Még a sertéshúst is a lehető legnagyobb mértékben mellőzöm. Összefoglalva: csirkét, szezámmagos vagy abonett lapkenyeret, zöldalmát, őszibarackot, diabetikus-magas kakaótartalmú (min70%)étcsokoládét, paprikát, hagymát, paradicsomot, uborkát, csirke/pulykamell sonkát, száraz-zsírtól teljesen mentes sonkát, tojásfehérjét fogyasztok, mégsem fogyok, sőt amióta 3 műszakba dolgozom, még híztam is. Munka előtt szoktam egy cukormentes müzli szeletet enni. Szünetben csak kávét iszom. Munka után/előtt nincs a házimunka mellett időm sportolni. Biciklizni szoktam intenzív tempóban, de nem mindig jut rá idő. Van valami ötletetek mit tehetnék még? 23/L

2015. aug. 23. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Iktasd ki a gyümölcsöket és a müzliszeletet, hátha az segít.

És oldd meg, hogy mozogj. Az ugyanis a hormonrendszered helyreállításához kell, és ahogy a rendszer kezd helyreállni, te is elkezdesz majd fogyni.


Ha mással laksz, akkor vállaljon ő is a házimunkából, ha egyedül, akkor szervezd meg okosabban.

2015. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kipróbálom! :) Arra, hogy müzliszelet helyett mit egyek, ami ad némi energiát a munkához (8 óra állás-könnyű fizikai munka), tudnál tanácsolni valamit? Mert ha nem eszem semmit sajnos hányingerem van, szédülök..
2015. aug. 23. 13:51
 3/6 idnaz válasza:
El kellene menned dietetikushoz, aki beállítja a ch adagodat, mert az sem jó a fogyàs szempontjából, h éhezel. A napi ch mennyiség sem mindegy, az elosztásra is figyelni kell és arra is, h napközben 3óránként kaja. Ezt 3 műszakban nehéz kivitelezni, ezért kellene okos dietetikussal megbeszélni. Keress rà az inzulinrezisztencia dietetikus, inzulinrezisztencia étrend szavakra.
2015. aug. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!

Teljesen igaza van az elottem szolonak.3orankent kell enned(mint a csecsemőknek ez nem veletlen😃) és a ch elosztasra is figyelni kell.Én is pcos vágyók.Én 25kilot fogytam igy.Figyeltem a ch-ra Ennyi.Sportolni nem mindig volt időm de ha igen akkor gyorsabban fogytam persze van egy stagnáló időszak is ami nekem 1-2honap volt attolne ijedj meg ilyenkor az ember egy dekát nem fogy.De ez előtt meg jelentősen meg utana is.

Annyi hogy én abszolút nem ettem fehér lisztet semmilyen cukrot(helyette stevia,eritritol)..SEMMILYEN OLYAN DOLGOT AMINEK 100GRJABAN 30-NÁL TÖBB CH VAN!De mellékesen megjegyzem a pörköltet es a házi kolbászt ettem magában tészta kenyér nélkül 😄

A rejtett cukrokra vigyáztam pl.a felvagottakban A MUZLI IS CUKROS!NEm mindegymikor eszel lassan vagy gyorsan felszivodo ch-ot!Ez nagyon fontos.Gyorsan felszivodot pl.gyümit tejterméket csak uzsira vagy tízóraira!

Ha szereted pl.a tojást az tökéletes pl reggelteljes kiőrlésű kenyérrel de a kenyeret számolni kell.(én mondjuk inkabb ettem hozza zolseget meg sajtot.

En 180gr cht ettem egy nap igy elosztva :25reggel,30tizorai,55ebed,30uzsi es 40 vacsi.De ez én vagyok😄

Remélem tudtam segíteni.jo fogyást!!!

2015. aug. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezek mind nagyon jó ötletnek tűnnek. Köszi szépen! :)
2015. aug. 24. 17:19
 6/6 anonim válasza:
Kitartás
2015. aug. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!