Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sclerosis multiplex esetén...

Sclerosis multiplex esetén mit érdemes szedni a gyógyszer mellett (? )

Figyelt kérdés

Úgy értem mint táplálékkiegészítőket.

(Zárójelbe tettem kérdésem, mert amit arra érdemesnek találok, szedem, inkább másoknak is ajánlanám ezeket.)

Rengeteg táplálékkiegészítőről olvastam, így találtam több mindent amit érdemes szedni:

Visszaépítésre:

- Lecitin = foszforzsír - tulajdonképpen ez hiányzik a betegek agyából.

- Ligetszépe olaj (ill. halolaj, krill olaj).

- Általános aminosav komplex (kiváltképp a betegség estén l-leucint, az l-izoleucint és az l-valin mint fontosabb összetevők).

- Multivitamin de csak kis adagban, és kalciummal, magnéziummal csínján, mert beépül az agyi idegekbe és tönkre teszi.

Shub megelőzésere, ill. fellángolás* esetén fokozott adagban (*=fej előrebiccentése esetén villanyozó érzés a nyaki gerincbe):

- Bromelain (ananász szár kivonat) IGg (immunoglobulinG) szint emelésére mint gyulladáscsökkentő.

- MSM (kén) szintén az előbbi célra.

- egyes gyógytea füvek vagy kivonatuk, akár kamilla is mint gyulladáscsökkentő.



2015. aug. 12. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a neurológus D-vitamint javasolt csak.

De én szedek B komplexet (Milgamma is jó) és omega-3-at. A ligetszépe olajon én is gondolkoztam már!


Mióta vagy SM beteg? Ha gondolod írj!

20/L (3 éve)

2015. aug. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Hú tényleg, éreztem elfelejtek valamit, persze a 3000NE D3 és 5mg folsavat kifelejtettem.

Köszi hogy szólsz!

2015. aug. 13. 01:55
 3/11 anonim ***** válasza:

2000 NE D-vitamin. Nekem ennyit mondtak, plusz 2-3 naponta E-vitamin.

Nekem sajnos nincs pénzem ilyen cuccokra, amiket írsz, bár avonexet szúrok, előtte copaxone-t, így a problémás területek jórészt helyreálltak és stabilizálódtak. Ha ez beválik akkor sok szerencsét hozzá! Üdv

2015. aug. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A szőlőmagolajat is kifelejtettem, amit igazán azért kezdtem el szedni, mert a gyógyszerem zsírban oldódó, ahhoz veszek be étkezéssel ha nem olajosat/zsírosat eszem. (Bár az állati eredetű és különösen a transzzsírok ártanak.)

Állítólag egyedüliként ez képes átjutni a véragygáton (vér-likvor gát), de a betegség velejárójaként a betegek véragygátja áteresztőbb.

2015. aug. 13. 11:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem túl sok ez a cucc amit szedsz? Elképzellek, ahogy bemész a patikákba és hatalmas szatyrokkal jössz ki. Nem gondolkodtál már mondjuk a azon h szőlőmag helyett szőlőt fogyassz (megbízható eredetűt) ananászt meg ilyesmit amiket leírsz? Arról nem hallottál hogy ez a sok sz_r amit a reklámokban ráerőltetnek tukmálnak az emberre ez még rosszabb dolgokat is csinál? És tudod azt, hogy a természetes cucc sokkal jobban beépül mint mondjuk a tabletták?.... Szerintem te már átestél a ló túloldalára. Nagyon durván. Lehet lepontozni, nem érdekel.
2015. aug. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Valóban sok ez a táplálékkiegészítő amiket szedek, sokszor már unom őket végeláthatatlan sorra beszedni a hajnali fáradtságban éhgyomorra, de mindre szükségem van úgy érzem, és tapasztaltam a jótékony hatásukat. A regeneráció terén is, és egy shubot szteroid nélkül lecsillapítottam, elmulasztottam.

Ezeket a dolgokat nem reklámokból vettem, és nem is gyógyszertárban, hanem kutatómunkával jártam utána, miket érdemes szedni a betegségre. Az interneten is csak nagy nehezen találtam rá bizonyos dolgokra, hogy biztosan jót teszek-e velük a szervezetemnek, mert sok minden amivel az immunrendszert túlzottan erősíteném, vagy egyéb okból, nem tesz jót. Erről orvosokat is kérdeztem, legtöbbjük nem fűz kommentet a táplálékkiegészítőkhöz, ill. fogalma sincs mit érdemes szedni. (Tisztelet a kivételnek!) De a gyógyszerlobbi elnyomja az orvosok figyelmét másról, ami esetleg hasznosabb mint a gyógyszer. (Egyesek ezt is bevallották.)

(Amit reklámoz a TV - mint pl. ...kurkuma+, gyógygomba horribilis összegért, azokra én is fenntartással vagyok - enyhe kifejezéssel.)


Nem pontozlak le, Tiéd is egy vélemény, meg az enyém is. Nekem nem fűződik érdekem az eladáshoz, tehát abszolút jó szándékkal írtam, annak aki úgy gondolja/megteheti. De szerintem ezek fontosabbak, inkább egyen olcsóbbat az ember hogy behozza az árát. Mert nem lehet megenni annyi szőlőt, ananászt, szóját, fehérjét rendszeresen. Aki meg nem is táplálkozik teljes körűen, az pl. jó eséllyel kihagyja a ként a szervezetéből. Mert nem hiszem hogy minden nap megeszik valaki egy karfiolt többek közt.

2015. aug. 14. 01:34
 7/11 anonim ***** válasza:
kurkumáról jut eszembe. Minek megint a hüe kivonatot enni tablettában amikor ott a "nyers" kurkuma, amit te "állítasz elő", méz és kis bors, és tessék :) .... nekem avonex beadása után másnapokon tesz csodát és az összes fájdalmat valahogy megszünteti, ez a kis kotyvalék csodaszer. De tablettában neeem. Érdekes amit írsz, hogy shubot megszüntette, de tudod-e azt, hogy ezek szteroidos kezelés nélkül is vissza"javulhatnak"? Minimális károsodssal? .... Azért ha durva shubod lesz, keresd fel az orvost, hiszen azért vannak, segítenek. Gondolom fizetsz elég TB-t te is, a kezelés JÁR. Üdv :)
2015. aug. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na igen a kurkuma pont az ami természetes formában is elérhető.

De van ami a kivonatokban vagy szintetikus formában van olyan mennyiségben és formában amit könnyebben hasznosít a szervezet.

Zömmel nem tabletták hanem kapszulák, figyeltem arra, ne legyenek káros tablettázási segédanyagok.

Valóban képes lehet visszaépíteni a szervezet, ha van miből építkeznie. Ezért kell ezeket felkínálni a számára.

A shubnak valóban vannak enyhébb formái, de az is mérsékelhető jelentősen. Volt hogy kitömtek szteroiddal, nekem nem használt, bár hallottam olyanról akinek nagymértékben segített. Viszont én a negatív következményeit brutálisan éreztem. (Csontomból kivitte a kalciumot, ami visszaépíthető fiatalon, csakhogy pont nem tesz jót a túlzott kalcium bevitel. A 'burám' meg kezdett hasonlítani egy gömbhalra:S)

Gyógyszert kapok, ami a TB-nek pech hogy havi fél milla, a gyógyszergyártóknak meg kétséges hinni, pont ezért mert nem kicsit érdekük.

Az injekció lehet hatásosabb, de azt visszautasítottam volna azt hiszem mert nincs annyi tönkretehető bőrfelületem - már akinek árt, de olyat is olvastam hogy egy év után kezdett ártani.


Jobbulást mindenkinek!

2015. aug. 14. 09:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Elvileg, ha szteroidra nem reagáltál ill. súlyosbodtak a tüneteid akkor Lyme-gyanús vagy!
2015. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Csináltak lyme vizsgálatot a véremből mielőtt lumbáltak, de abból meg az MRI-ből egyértelműsödött a SM.
2015. aug. 14. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!