Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Trombózis lenne? Valakinek...

Trombózis lenne? Valakinek van tapasztalata ilyennel?

Figyelt kérdés
Szombaton lesz 3 hónapja,hogy szültem. Egész terhesség alatt egyszer dagadt be a bokám,szülés után viszont egyik napról a másikra elkezdett fájni a bokám,majd bedagadt mindkettő. De csak a bal fájt. Kb. 1 hónapja megint elkezdett fájni a bal lábam,most viszont már a bokámból indul,a lábfejembe,onnan pedig a lábszáramba. Aztán iszonyatosan bedagadt mindkét bokám de a balról nehezebben húzódott vissza.Most éjjel 2-ig nem tudtam aludni,görcsölt,hasogatott az egész bal lábszáram. Ha sétálok,pár perc után elkezd fájni a bokám.
2015. aug. 24. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem trombózis tünete. Menj el a háziorvoshoz.
2015. aug. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Holnap megyek,pont azért gyanakodtam erre mert ezt írják neten. Meg a légszomjat,szédülést csak ezt nem írtam le,mert így is túl hosszú lett.
2015. aug. 24. 18:53
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Ez nem trombózis. A trombózis sem hirtelen jelentkezik, hiszen többnyire vannak előjelei. Egyik tipikus tünete, az izomláz szerű fájdalom a vádliban, pláne ha a lábfejedet felfelé feszíted, a térdhajlatodba kellene, hogy fájjon. Amikor már bedagad, akkor nem lohad le. Bedagad, bevörösödik, majd elviselhetetlen fájdalmat okoz. A dagadás nem csak duzzanat, hanem valóban nagyon bedagad.

A légszomj lehetne tüdőembólia, de azt is egyértelműen észrevennéd. Pánikolsz egy kicsit, ezért ez utóbbi tünetek.

Kaptál fraxiparint vagy valamilyen vérhigító injekciót?


Szoptatsz? Ezek a tünetek ugyanis lehetnek a hormonváltozástól is, ami szülés után, és a teljes szoptatási időszak alatt fennállnak.

Egyébként javaslatom a háziorvos felkeresni.

2015. aug. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Gondoltam majd a válaszokban könnyebb kiegészíteni,mert a leírás már így is hosszú volt. Nem most jelentkeztek már a terhesség előtt is voltak lábfájdalmaim,sokszor járni is alig bírtam. A légszomj sem most jelentkezett,már legalább 5 hónapja van,ha jól emlékszem kb. 7 hónapos terhes voltam amikor kezdődött,de azt hittem csak amiatt van,hogy nagy a nyomás a szerveimen a baba miatt. Ma olvastam ezt a lábfejes dolgot is,mert már idegesített,hogy mi van és kipróbáltam. A jobb lábfejem roppanásig tudom feszíteni,csak azt érzem mint amikor az ember edzés előtt nyújt. A balnál viszont nem elviselhetetlenül,de jelen van a térdhajlatban a fájdalom. Megcsináltattam a párommal is,de neki is csak a nyújtás miatti húzódás volt a lábszárában. A védőnő is furcsállta amikor jött először megnézni a kicsit. Nem látszódott a bokacsontom,annyira be volt dagadva. Mondta is,hogy figyelgessem,mikor dagad és mennyire. Ha nap közben teszek-veszek nem dagad,de ha ülök a kicsivel és játszom vele vagy sikerül vele aludnom délután akkor bedagad. Olvastam,hogy van olyan is amikor abszolút tünet mentes a dolog és véletlenül derül ki.Holnap megyek az orvoshoz,kíváncsi vagyok. Szoptatok egyébként.
2015. aug. 24. 22:25
 5/7 A kérdező kommentje:
Kaptam beutalót az ideggyógyászatra. Tegnap éjjel már a bal csuklóm s fájt és zsibbad a kézfejem meg a gyűrűs-és kisujjam.
2015. aug. 25. 23:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ideggyógyászat az nem érsebészet. Szóval, valóban nem trombózis. Nem lehet, hogy a gerincednél lesz a probléma?

Az ideggyógyászathoz nem nagyon értek, sajnálom.

2015. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen,gondoltam én is már,hogy nem az amikor a kezem is elkezdett fájni. mondta is a doki,hogy azért oda küld,mert a kezem is fáj. Voltam már párszor ott. Agyrázkódással,mert elájultam és nem emlékeztem hogy,hogy történt,meg szédülés,hányinger és ájulás miatt. Hátfájós vagyok már évek óta,voltam vele masszázson,uh-os kezelésen és áramos kezelésen is,de semmire nem volt jó. Most nem fáj a gerincem se,szóval nem tudom. Kérdezte is a doki,hogy kaptam-e epidurálist a szülés alatt,mondtam,hogy nem. Ő is csak tippelni tudott,hogy mi lehet. Gondolom majd adnak ott ct-re beutalót vagy nem tudom.
2015. aug. 26. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!