Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ujjbegynyi nyirokcsomó a...

Ujjbegynyi nyirokcsomó a nyakon és az állkapocs alatt, normális?

Figyelt kérdés
2 ujjbegy méretű csomó van a nyakomon, illetve 2 az álkapcsom alatt. Tapinthatóak még az ágyékban is, méretre megegyeznek. Ez a méret normális?

2015. aug. 26. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem normális. Fájdalmas vagy fájdalmatlan? (Nem mindegy.)
2015. aug. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fájdalmatlan.
2015. aug. 26. 22:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor irány az orvos. A fájdalmas nyirokcsomó mindig valami fertőzés jele, ami napokon belül elmúlik, nem szükséges orvosi kezelés. A fájdalmatlan nyirokcsomót viszont komolyan kell venni. Holnap menj el a háziorvosodhoz!
2015. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én pajzsmirigy beteg vagyok (alulmüködés), évente járok ultrahangra, kóros nyirokcsomó megnagyobbodás nem észlelhető lelettel elengednek.


Pedig nekem is a szám alatt a nyakamnál, a fülem mögött, oldalt az állkapcsaimnál van szimetrikusan ~ fél - 1 cm közötti nyirokcsomók.


Nekem sem fájnak. Kivéve amikor valamelyik megdagad. Azt nem mondták miért van, vagy hogy köze van a pajzsmirigyhez vagy akármi.

2015. aug. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom, hogy a kérdés régi de lett valami a nyirokcsomóddal? Remelem minden rendben! :)
2018. szept. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!