Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy szívritmuszavarom...

Lehet, hogy szívritmuszavarom van?

Figyelt kérdés
Tegnap ülök a gép előtt délelőtt, és olyan érzésem volt mintha szívrohamot kapnék. Oda raktam a jobb kezem a szívemhez és éreztem, hogy gyorsan ver és mintha kihagyna egyet. Utánanéztem a neten, hogy mik a tünetei. Légszomjam nem volt, mellkasom sem fájt, és nem is szédültem. Lehet, hogy csak bebeszélem magamnak és csak a stresstől van mert most dolgozom fel a szüleim válását? Remélem nincs komolyabb baj. 13/F

2015. aug. 27. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13 evesen en nem a gep elott ultem,hanem a tèren jatszottam a barataimmal... De jo is volt amikor mèg nem volt internet. Amikor nem làncolta le az embert a gèphez...
2015. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszolj légyszi.
2015. aug. 27. 21:36
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt szívritmus zavarom. Zsibbadt a bal karom, egy ponton fájt a hátam, gerinc körül a mellkasom mögött, szédültem. Sokáig nem tudtam mi az.. mikor hirtelen felálltam megszédültem, így vérnyomásra gyanakodtam de az rendben volt, fel is adtam, hogy úgysincs semmi bajom, miért is lenne.. Majd a szédülés miatt csak elkezdtem kivizsgáltatni magam és az EKG bizony elég súlyos szívritmuszavart mutatott. Utólag belegondolva tünet volt még a rossz alvás, nagyon sokszor ébredtem éjszaka és a magnézium hiány összes tünete jelen volt, ugyanis nálam ennyi volt csak a probléma, szerencsére.


A lényeg, hogy miután rájöttem mi a bajom, nyaki ütőérnél figyeltem a pulzusom. Ha gyorsan ver a szív az nem feltétlen ettől van de figyelgesd, ha hol erősebben, hol gyengébben ver vagy néha kihagy, akkor az lesz.


Erős szívdobogás érzést tud egyébként okozni a stressz is, vagy vashiány, pajzsmirigy alulműködés is. Ha többször tapasztalsz ilyet, azért számolj be a dokinak erről. Ez alapján, ahogy leírtad, szerintem esetleg egy átmeneti üzemzavar lehetett maximum.

2015. aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Életemben először volt ilyen.
2015. aug. 27. 21:55
 5/11 A kérdező kommentje:
Te mennyi idő után mentél dokihoz?
2015. aug. 27. 23:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Először kb 2 hét után a háziorvoshoz, mért vérnyomást és elküldött laborba. Mivel minden negatív lett, hagytam annyiban. Nem tudtam mi az, csak hogy valami nem jó. Majd az erős szédülés miatt 1-másfél hónap múlva kezdtem el rendesen kivizsgáltatni magam.

Egyébként a gerincem meg akartam röntgeneztetni, fogalmam sem volt, hogy a szédüléssel ugyanaz az ok. De azt hittem elmúlik és csak megerőltettem. Igen tényleg megerőltettem csak nem a gerincem. :)

2015. aug. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És mennyi idő után épültél fel?:)
2015. aug. 28. 19:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Fél óra alatt. Amíg lecsepegett egy magnéziumos infúzió. Utána még hetekig ittam magnéziumos granulátumot, azóta is jobban járok, ha odafigyelek rá néha.

Ilyen apróságok is nagy zűrt tudnak okozni.. azért ennyire nem gondoltam volna.

2015. aug. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszaidat :) Ment a zöld kéz mindegyikhez. Amúgy hány éves vagy?:)
2015. aug. 28. 19:33
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja és a szívfájás is lehet ettől?
2015. aug. 28. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!