Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 50 orvosi szénkapszula beszedh...

50 orvosi szénkapszula beszedhető egy óra alatt?

Figyelt kérdés
Az ügyeletes orvos írta fel a vírusos hasmenésemre, és a leleten az áll hogy mind az ötvenet be kell szednem egy óra alatt. Ez tényleg lehet így, nem elírás? Cralex 200mg, a betegtájékoztatón nap 3x5-6-ot ír..

2015. aug. 29. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel őket telefonon, kizártnak tartom, hogy így lenne...
2015. aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem hiszem, hogy bajod lenne tőle.. de tarts be amit a betegtájékoztató ír. én kb napi 20 darabot szoktam beszedni ha fosok.
2015. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, többet én sem veszek be, az orvos már fáradt is volt, meg öreg is nyilván félreírták :)
2015. aug. 29. 16:04
 4/5 anonim válasza:
Max 5 többet tilos
2015. aug. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyógyszerész megmondja, de az orvosi szén nem szívódik fel, nem tudod túladagolni így nagy bajod nem lesz tőle, max. nem fogsz tudni WC-zni és fekete lesz a székleted. De szerintem csináld azt, hogy beveszel mondjuk 5-6 szemet, aztán ha nem múlik a hasmenés, akkor később, egy-két óra múlva ismét. De figyelj arra, hogy az orvosi szén gyakorlatilag mindent megköt, így a tápanyagok sem nagyon szívódnak fel (ugyebár mérgezésre is ezt kell azonnal bevenni elsősegélynél, ha szájon át nyel le az ember valami mérgező dolgot, pl. mérgező növény gyümölcsét, rossz gyógyszert, stb... ). Emiatt viszont a vitaminok, stb. sem jutnak el a szervezetedbe. Folyadékot bevinned mindenképpen kell és javaslom, hogy sós vízben főtt krumplit eszegessél! Ha nem múlik, a kiszáradás veszélye miatt mindenképpen keresd az ügyeletet, vagy ha kérdésed van, a 112 nemcsak mentőt tud küldeni, hanem át tud irányítani akár orvoshoz is, aki telefonon keresztül el tudja dönteni, hogy mit kell tenned, kell-e a kiszáradás ellen infuziós kezelés, vagy azonnali orvosi kezelés.
2015. szept. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!