Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan fogyjak pajzsmirigy...

Hogyan fogyjak pajzsmirigy alulmükődés mellett?

Figyelt kérdés

Rendszeresen mozgok, egészségesen eszek. A cukros ételeket teljesen elhagytam. Semmi változás. Esetleg tudtok vmit tanácsolni?

170cm/92kg 17/L



2015. szept. 6. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Én 8 éve küzdök eredménytelenül. 165 cm, 103kg. 28N
2015. szept. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Ha be van állítva a TSH, semmit nem jelenet, hogy beteg vagy.

Napi 1200 kcal, max. 40 g zsír, 150 g szénhidrát, minimum 60 gramm fehérje, napi 5x-i étkezés, sport.

2015. szept. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdező és első válaszoló is elfelejtkezik egy nagyon lényeges dologról, nevezetesen arról, hogy egy ilyen erősen elhízott embernél olyan jól működik a hőszigetelés, hogy az ő testhőmérsékletük fenntartásához nagyon kevés "tüzelőanyagot" kell elégetnie a szervezetének. Átlagos esetben ugyanis egy egészséges, átlagos testsúlyát tartó ember a bevitt tápanyag felének "elégetéséből" fedezi a testhőmérséklet fenntartásához szükséges energiát, a másik feléből pedig az elpusztult sejteket, szöveteket építi újra (bőrsejtek, haj és szőrzet, vérsejtek, belső szervek nyálkahártyája, ivarsejtek stb.). Ráadásul a különböző táblázatokban megadott napi szükséges kalóriabevitel csak átlagos külső hőmérséklet és "tunyának" minősülő életvitel mellett érvényes, de ez is nem kellőképpen egzakt módon körülírt és vizsgált kérdéskör. Hajlok arra, hogy az általánosságban megadott és napi szükségesnek ítélt kalóriabevitel enyhén túlzott, vagyis egy "tunya" életmódot a meleg lakásban lefolytató, munkahelyén is ülőmunkát végző ember napi kalóriaigénye 1000 kcal körül van.

A pajzsmirigy alulműködés szerintem ilyen értelemben nem játszik közvetlen szerepet.

A fogyást csak és kizárólagosan a kalóriabevitel szigorú ellenőrzésével és a bevitt táplálék elégetésének fokozásával, azaz a mozgás megnövelésével lehet elérni. A zsírraktárak keringésének fokozásával lehet csak a zsírszövetekben levő zsír elégetéséhez szükséges több oxigént bevinni a szervezetbe. Ez pedig az életmód (sok esetben az életkörülmények) drasztikus átalakításával jár.

A fogyás azért is nehéz, mert a kevesebb táplálék bevitele az érintett szervek automatikus működésén keresztül nagyon kellemetlen pszichés tünetekkel jár együtt (folyamatos éhség- és fáradtságérzet, falási rohamok, depresszió stb.). Ebben tud segíteni a szorosra húzott deréköv, az éhség jelentkezésekor folyadék ivása, a szellemi és fizikai feladatokkal való leterhelés fokozása és sok esetben az evésről a figyelmet elterelő külső ingerek menyiségének megnövelése (pl. társasélet).

2015. szept. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves 3mas!

Sok igazság van abban amit leírtál, de nem minden fekete vagy fehér.

Valóban ülőmunkát végeztem világ életemben, de hidd el, az összes diétát, fogyókúrát, mozgást is kipróbáltam már.

Fogytam már 35, 32, 40 és 38 kg-t. Szóval volt eredmény.

De mivel a pajzsmirigy alulműködés egy nagyon sunyi betegség, visszavágott mindig.

Nálam meg van spékelve inzulin rezisztenciával és PCOS-el.

Jártam orvostól orvosig, mígnem egy belgyógyász felvilágosított, hogy lefogyhatok én akár százszor is, az inzulin mindig győzni fog és mindig többet és többet fogok visszahízni. Olyan ez, mint az alkoholizmus. Csak míg az alkoholt ki tudod iktatni az életedből, enni kell! Ha nem akarsz meghalni.....

2015. szept. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, egyes és négyes voltam
2015. szept. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En 70 kgrol 50re fogytam szelen tabletta mellett. Utana mar elhagyhattam a gyogyszertme nd minden megfelelomvolt a verkepben.
2015. szept. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én is egyet értek a kérdezővel. Nekem tavaly jött ki és akkor híztam 20 kg kb 3 hónap alatt amíg eljutottam orvoshoz és elkezdtem szedni a gyógyszert. Már beállították , de akármit is csinálok nem tudok fogyni. Pedig idén egyész nyáron napi két és félórát bicikliztem, de nem lassan hanem kiszámolt pulzus alapján az étrendre is figyeltem és semmi. Az eredmény, hogy nem hízok tovább.

Sajnos nagyon elvagyok keseredve és tudom,hogy egészségtelen de én most rendeltem nem rég hoodia kapszulát és kipróbálom, mert ezt nem lehet lelkileg bírni,hogy az ember mindent megtesz azért,hogy fogyjon és semmi. Ha esteleg vmi változást tapasztalok és érdekli az kérdezőt akkor privibe megírom.

2015. nov. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
már valaki említette, de kéne csináltatni terheléses inzulin és cukorvizsgálatot. Inzulinrezisztencia gyakran társul a PM alulműködéshez, de akár más hormonprobléma is lehet (pl mellékvese betegségek).
2016. okt. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!