Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 9 hetes kismama vagyok úgy...

9 hetes kismama vagyok úgy érzem hogy megfáztam miket szedhetek?

Figyelt kérdés
megfázás, beteg

2015. szept. 9. 05:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az orvost.
2015. szept. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell szedni semmit, maradj egyforma hőmérsékleten, ne menj ki a szélbe, igyál sok citromos-mézes teát, egyél forró húslevest, ha bírod, akkor hagymát, fokhagymát, használj tengervizes, sós orrsprayt, egyél savanyú káposztát, citrusokat, csipkebogyó tea is jó hatású.
2015. szept. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia, nekem a meleg citromos-mézes tea (echinacea), citromlé, fokhagyma krémleves, gyümölcsök vált be és persze amennyit tudtam, pihentem. nekem torkom fájt, köhögtem és náthás is voltam, ezért infra lámpáztam mellette.

egy homeopátiás szert (oscillococcinum) használtam még, ami egy 3 napos kúra volt, immunerősítő hatása van és lehet terhesen is szedni. ez utóbbinál arra kell figyelni, hogy nem szabad mellette illóolajos dolgokat enni/használni (pl. hagyma, mentolos fogkrém)ill. ha mégis, akkor legalább 2 óra különbséggel. és először rosszabbodik az ember állapota tőle, utána jobb lesz, nálam ez inkább egy váltakozó tendencia volt, de végülis 2 hét alatt teljesen rendbe jöttem gyógyszerek nélkül is. a háziorvos sem akart gyógyszert felírni, inkább a klasszikus gyógyulást javasolta.

szóval szerintem amig csak szimplán megfáztál, addig ne szedj gyógyszert, ha nem muszáj - egyébként is, akkor erősödik a szervezeted, ha maga küzd meg a vírussal és egy sima megfázástól nem lesz semmi baja a babának. viszont gyógyszerek mégiscsak szintetikusak, nem tudhatod, hogy az elvileg ártalmatlan gyógyszer milyen rendellenességet okozhat, főleg az első trimeszterben!



jobbulást kívánok!

~27 hetes kismama

2015. szept. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!