Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Zúzódások megjelenése külső...

Zúzódások megjelenése külső behatás nélkül?

Figyelt kérdés
Az utóbbi másfél héten az alsó végtagjaimon több lila folt is megjelent. Nem ütöttem be sehova magam így tanácstalan vagyok. Az egészségügyi állapotom egyébként rendben van, a hónap elején vérképem is készült és minden értékem jó lett. Az egyetlen dolog ami talán befolyásoló lehet, az az hogy némi súlyt vesztettem. Szerintetek mi okozhatja?
2015. szept. 20. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Állítólag vitaminhiány is lehet, olyan vitamin, ami erősíti az érfalakat, ugyanis úgy látszik, azok gyengébbek most nálad ezért az apró hajszálerek könnyebben megpattannak.Azt hiszem erre a c-vitamin jó.
2015. szept. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor jó én is erre gondoltam, de jó a megerősítés. :) 2 napa elkezdtem Rutascorbint szedni, remélem lesz hatása.
2015. szept. 20. 20:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen rendellenesség nem zúzódás, tehát nem külső mechanikai trauma következménye, nem kell ezt a szót használni. Inkább a véraláfutást. Érdemes lenne elmenni egy váralvadási vizsgálatra is, mert alvadási rendellenesség is állhat a háttérben, sőt vérlemezke funkció csökkenés is.
2015. szept. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak! Ezek a bevérzések veszélyesek is lehetnek. Ezzel orvoshoz kell menni.
2015. szept. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most voltam a hónap elején, kutyabajom, csupán a bevérzések jelentkeztek azóta. Kétlem, hogy egy hét alatt valamilyen halálos betegséget szedtem volna össze, főleg, hogy semmilyen más tünetem nincs.
2015. szept. 20. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!