Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Agyhártyagyulladásom lehet?...

Agyhártyagyulladásom lehet? (lent)

Figyelt kérdés

Tegnap este és ma is elég kedvetlen voltam, rossz a közérzetem, és betegnek érzem magam. Ezelőtt két héttel kezdődött egy jobb alhasi fájdalom, hasmenés, hőemelkedés, ami antibiotikum hatására elmúlt. Azonban jelentkezett csípő vizelés, és vesefájdalom is, ami nem múlt el. Most azonban este lüktetett a tarkóm, és fájt is egy kicsit. Rákereste mi okozhatja, agyhártyagyulladást dobott ki, nagyon megijedtem, nagyon félek. Nem volt bennem kullancs, legalább egy hónapja volt utóljára szúnyogcsípésem is. Viszont két hete, egymás után többször is voltam az orvosi rendelőben. Onnan is elkaphattam? A tarkóm jelenleg nem fáj, mint ha helyrejött volna, de egy nagyon picit mint ha lüktetne. Nagyon megijedtem, kérlek nyugtassatok meg.

Köszönöm!



2015. szept. 29. 21:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy az lenne. Vese fájdalom, csípős vizelés miatt menj el orvoshoz. Inkább valami felfázás lehet. Az, hogy szedtél antibiotikumot, az nem azt jelenti, hogy nem lehet egy másik fajta gyulladásod, amire antibiotikum kell, csak egy másik fajta. Azonban azt csak orvos írja fel, nem játék, meg ne próbálj valami otthon taláható maradékot beszedni. Az sem biztos, ha pl tavaly egy hasonló betegségre szedtél antibiotikumot most is az a fajta fog használni. Az agyhártyagulladást azért dobta ki, mert egy idő utána takró kötött lesz, alig lehet a fejet elfordítani. Erős fejfájás és magas láz van általában, a láz nem múlik el 1-2 hétig sem. Persze kinek milyen a lefolyása, milyen baktérium törzs van az emberben. Nem csak kullancstól lehet elkapni, hanem pl rágcsálóktól is. Műtét is lehet kockázati tényező. Nálunk leggyakrabban a pneumococcus, meningococus, listeria monocytogenes, staphylococcus aureus. Nyugodj meg, azonban ha a tarkód sokat fáj vagy kötött, azért menj dokihoz azonnal.
2015. szept. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!