Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Irritáló, bizsergő érzést a...

Irritáló, bizsergő érzést a végbélnyílásnál mit jelent? Okozhat bakteriális hüvelyfertőzést?

Figyelt kérdés

2015. okt. 9. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármi lehet,aranyér, gomba, bakteriális fertőzés,bélférgesség. Fordulj,kérlek,szakorvoshoz.
2015. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nyilván fogok, csak megkérdeztem
2015. okt. 9. 23:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem székrekedés párosult aranyérrel, folyamatosan kezelem krémmel/kúppal, de kevés eredménye van.

Belső aranyér, de nem olyan durva, hogy műteni kelljen. Az egyetlen tapasztalat a viszketés, és néha véres széklet.


Nagyon odafigyelek az étkezésemre és mozgásra (nyilván vannak korlátok, mint pl. egy 8 órai irodai munka mellett nem kezdhetek el fekvőtámaszozni, ilyesmi:D)..


Menj el dokihoz mindenképpen.

Ha először a végbélben volt ez az érzés, és átment a hüvelyedbe, akkor egyébként gomba vagy giliszta lesz.


Én kb. 10x "féreghajtottam" magam, soha nem volt eredménye, és nem is volt bennem semmi, de mindig ezt javasolták az orvosok. Utána megmondtam, hogy fájt a gyomrom a gyógyszertől (amúgy is érzékeny a gyomrom), és hagyjanak már békén, mert ha girnyós lennék, azt látnám..

2015. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem volt véres a széklet, székrekedésem se, csak állandóan olyan érzés van, mintha hangyák másznának a végbélnyílásnál... A giliszta micsoda?
2015. okt. 19. 00:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Bélféreg.

Általában higiénia hiánya, vagy háziállat az okozója, mármint a háziállat a hordozója.

Ha van háziállatod, nem árt féregteleníteni 3 havonta, főleg, ha bejár a házba.


A bélgilisza tünetei: Hányinger, hasfájás, haspuffadás, legfőképp éjszaka(de bármelyik napszakban előjöhet) végbélviszketés, fogyás.

A legjellemzőbb "tünet" az az, hogy ha megvizsgálod a székletedet, miután székeltél, látsz benne, ilyen cérnára hasonlító csíkokat, amik mozognak. Na, azok a giliszták, vagyis bélférgek.

Erre lehet kapni gyógyszert, vényköteles, de nem fog vizsgálni a doki, így csak annyit mondasz, hogy giliszták vannak a székletedben. Vermox, a gyógyszer neve, változó, hogy hogy kell szedni, attól függ, hogy mennyire súlyos. Nekem csak 1 volt a székletemben, így bevettem egy tablettát mondjuk hétfőn, és rá 2 hétre megint egy tablettát. Vacsora után kell, este.

És el is tűnnek. Sajnos elég kellemetlen "betegség", de sokkal kellemesebb (ez hülyén hangzik..) elmenni orvoshoz és gyorsan bevenni a gyógyszert, mint házi megoldásokkal kísérletezgetni, és állandóan viszketést stb. érezni.


Egyébként azért éjszaka viszket, mert akkor másznak ki a végbélnyíláson a kis dögök, és a redőkbe teszik a petéiket. Azért kell 2 hét múlva megismételni, mert a petékre nem hat a gyógyszer, azt akkor kell, mikor már kikeltek a peték...rosszabb esetben átmászhatnak a hüvelybe is, ez okozhat hüvelyviszketést /fertőzést.

2015. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!