Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A különböző nemi betegségekre...

A különböző nemi betegségekre felírt gyógyszerek betegtájékoztatójában benne van, hogy melyik betegségre kell szedni vagy csak az, hogy bakteriális fertőzésre?

Figyelt kérdés
A story az, hogy ex barátnőm szedett velem régebben valami gyógyszert, amit azt mondta, hogy nőgyógyásza írt fel és, hogy barátjának (nekem) is szedni kell belőle, mert oda vissza fertőzzük egymást. Már nem emlékszem milyen körítést adott az egésznek, de nem mondta, hogy nemi betegségre kellene szedni és arra emlékszem, hogy a betegtájékoztatóban nem volt szó egyik konkrét nemi betegségről sem, csak hogy bakteriális fertőzés eseten kell szedni. Több, mint egy éve volt már, akkor fel sem merült bennem, hogy megcsalt volna, de nem rég akartam vele beszélni teljesen más témában és rögtön letámadott, hogy ki ne találjam már, hogy ő megbetegített ennyi idő után.. na most ez a viselkedés gyanakvással töltött el és azt gondolom jogom van tudni, hogy valójában mire is kellet szedni azt a gyógyszert, feltéve hogy hazudott és volt valami nemi betegsége.

2015. máj. 28. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Elvileg benne kell lennie a betegtájékoztatóban pontosan mire írták fel! Gyanítom hogy a Klion nevű gyógyszer volt az. Bővebb infót az OGYEI (előzőleg OGYI) honlapján találsz.

Egyébként a Kliont érdekesen írják fel. Felírták egy barátnőmnek (nem tudjuk mire) és azt mondták szedje a pasija is. De ők óvszerrel védekeztek. Szóval nem is értettem az egészet, ha és egyikük se járt tévutakon csak sztem a nőgyógyásznak a hüvelygyulladás kezelésére épp nem volt jobb ötlete.

2015. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
simán lehet valakinek olyan fertőzése, ami nemi úton is terjed, de ő nem onnan szedte össze. Ha pl uszodában gyűjti be a kórokozót, akkor is érdemes a partnert kezelni.
2015. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"ha és egyikük se járt" nem hanem JA bocsi
2015. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Tőle kaptad el, csak mossa kezeit.


Clamydia, Trichomonasz, HPV stb. a repertoire széles..

2015. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Vannak széles spektrumú gyógyszerek amik bakteriális és gomba fertőződésre valók, ilyen pl. a Klion, és el ne hidd hogy valaki ilyet a WC-n kap el...
2015. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
drugs.com
2015. máj. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Simán össze lehet szedni uszodában pl. fertőzést, de akár fogamzásgátló, akár más egyéb is okozhat pl. gombát. A férfiak a nemibetegségek szempontjából "szerencsésebbek", mert a legtöbb betegségnek alig mutatják a tüneteit, míg a nők....

Alap, hogyha partner van, őt is kezelni kell, hogy ne fertőzzön vissza annak ellenére, ha látszólag semmi panasz sincs.

Nem hazudott az ex szerintem, csak baromira nem kellemes alapból pl. kúpokat feldugdosni, meg hetekig kezelni a betegséget, amíg el nem múlik.

Sokan el sem mondják, mert szégyellik, és ebből nagyobb gáz van.

Velem is előfordult már, de elmondtam és adtam is a gyógyszert, hogy vegye be ő is. Felfogta, meggyógyultam, minden okés volt. Én sem szívesen beszélek róla, de a minimum, hogy közlöm, ha gond van.

2015. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!