Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire nagy baj az ha az...

Mennyire nagy baj az ha az ember megfázáskor visszatartja a köhögést?

Figyelt kérdés
Igazából nem nagyon kell köhögnöm, csak érzem a slejmet a torkomon, viszont nem akarom hogy a betegség elhatalmasodjon rajtam

2015. okt. 15. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Semennyire, mert egy bizonyos szinten túl nem tudod visszatartani. viszont a slejmet érdemes kiköpni, mint ahogy az orrodat is érdemes kifújni, ettől tisztul a szervezeted és nem attól ha bent tartod a bacikat.
2015. okt. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a köhögés nem a "betegség velejárója" hanem a szervezeted egy védelmi mechanizmusa. így szabadul meg a lerakódott cucctól. Ezért ha visszatartod akkor lényegében ezt a funkciót lövöd ki. A saját immunrendszered ellen dolgozol.

Ugyan ez pl az orrfolyás. Azzal is a szervezeted "mossa át" az orrüreged. Vagy mondhattam volna akár a csuklást, hányást, hasmenést is.

2015. okt. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én 1x tartottam vissza még matek órán, de elkezdett könnyezni a szemem úgy, hogy a tanár azthitte sirok :D azóta nem tartom vissza.
2015. okt. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%
Attól nem hatalmasodik el, ha kiköpöd, az a baj, ha nem, a váladékot fel kell köhögni és kiköpni, nem jóü ha letapad a tüdődre.
2015. okt. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!