Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Betegség macskától?

Betegség macskától?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm állandóan csókolgatja a macskáját! Megpuszilja a száját,együtt alszik vele,felengedi az asztalra a kaja mellé,tiszta macskaszőr minden ez számomra undorító! Azt elfogadom ha valaki szereti az állatokat na de azt,hogy ennyire közelségbe kerüljön vele az ember azt már nem! Ha szereti szeresse de ne igy! Most őszintén mikor a macska ürít és letisztitja magát utána puszilni fujj kész vagyok tőle! Annyi fertőzést lehet kapni tőle hiába mondják jajj tisztán van tartva akkoris hordoz olyan betegséget ami akár veszélyes is lehet! Mindig beteg ez az illető mondtam neki lehet a macskától de felvan háborodva rajta,hogyan merek ilyet mondani? Szerintetek hagyjam? Felesleges beszélni az ilyennek?

2015. szept. 8. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban lehet macskától betegséget kapni, de életem során egyszer sem lettem beteg tőle, embertől viszont annál inkább kaptam el fertőt.
2015. szept. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az embert mégcsak simogatni, puszilgatni, együtt hálni vele, asztalra felengedni sem kellett ahhoz, hogy megfertőzzön.
2015. szept. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

[link]


Szinte minden macskatartó elkap valamit. A toxoplazma okozója képes betokozódva megmaradni az emberi agyban és befolyásol bizonyos agyi tevékenységeket.

2015. szept. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a cikket ez hasznos és van is olyan közte ami rá passzol.
2015. szept. 8. 20:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Mégis, mi az a sok betegség, amit el lehet kapni egy megfelelően tartott macskától?

A beírt fertőzés csak akkor él, ha a macska nincs rendszeresen féreghajtva.

Egy parazita mentes, oltott macska nem hordoz semmiféle fertőzést a gazdájára.

2015. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen van oltva, féregtelenítve a macska és tisztán van tartva, nem fog tőle elkapni semmit, főleg ha ráadásul benti macska.

Embertől már nagyobb eséllyel, mert az utcáról mindenféle bacit behurcol.


Ettől még a kaján a macskaszőr szerintem is undorító, biztos nem ennék belőle.


Hogy mindig beteg az ismerősöd, annak millió oka lehet, inkább egy alapos kivizsgálásra beszélnéd rá, még mielőtt önjelölt professzorként rákened az egészet a macskára.

2015. szept. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Volt orvosnál és korházban is feküdt kivizsgáláson. Nem tudták megmondani mi a baja. Mivel a macskáról egy szót nem ejtett mennyire szeretgeti olyan irányban senki nem vizsgálta. Sosem volt az igényes emberek közé sorolható főleg ha az állatartásról van szó! Nem tartom magamat "professzornak" csupán csak feltettem egy kérdést! :) Ha valaki nem mondja el az igazat az orvosnak ugy nehezen találja ki mi a baj!
2015. szept. 8. 20:44
 8/8 anonim ***** válasza:

A macskától elkapható betegségek olyanok, amiket egy orvos felismer anélkül, hogy az illető elmondaná, hogy macskája van.

Ennek semmi köze ahhoz, hogy szólt-e róla.

2015. szept. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!