Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Be van gyulladva a garatom +...

Be van gyulladva a garatom + 38.5 fokos lázam van 2 napja, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Olvastam és hallottam mindenfélét. Izzadnom kéne, hogy kiöljem a vírust a szervezetemből, vagy inkább hűtőfürdőt vennem a lázra?

Kedden kezdődött, ma már mondhatni normálisan (fél 9-kor) keltem fel, de éjszaka felébredtem a lázra. Most jól vagyok.


Gyógyszerek amiket szedek: rubophen, neocitran, dorithricin (ez a garatra).


Holnapig ki kéne kúrálnom magam mindenképp, mivel fontos eseményem lesz!



2015. okt. 15. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvos látta a garatot ? Lehet, hogy mandulagyulladás is van, ezért kéne megnézetni. Sós vizes gargarizálás.
2015. okt. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos egy nap alatt nem tudod kikúrálni magad :( Lázasan ne izzaszd magad, mert könnyen felszökhet 40 fokig a testhőd, az pedig már életveszélyes lehet. Azt csak akkor szabad, ha maximum hőemelkedésed van. Viszont a gőzölés jót tehet, főleg ha a vízhez adsz pár csepp teafa olajat, az jó fertőtlenítő hatású, segít legyőzni a gyulladást. Ezen kívül rengeteg folyadék, legalább 3 liter, 1000 mg C-vitamin, Béres csepp, sok gyümölcs és méz!

Jobbulást kívánok!

2015. okt. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1000mg c vitamin, sok folyadék, gyömbér tea, sok gyümölcs, pihenés :) jobbulást!
2015. okt. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat!!! Rendesek vagytok!


Milyen gyümölcsöket ajánlanátok?

2015. okt. 15. 11:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Amiben sok a C vitamin, pl kivi, de már mandarin is kapható. Magas lázra inkább hűtőfürdőt ajánlok és utána buj be az ágyba. Sós vízzel gargalizálj, ez a legjobb szerintem. Holnap én még nem mennék el semmilyen fontos eseményre a helyedben, mert könnyen kaphatzs szövődményt, pl. : arcüreggyulladás, tüdőgyulladás.

Jobb ha nem mész ki ilyen hideg, szeles időben, esőben.

2015. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Már nincs lázam, csak a garatom fáj. Most már tanácsos lenne forró fürdőt vennem?
2015. okt. 15. 18:49
 7/9 szamo77db ***** válasza:
Bár nem gyümölcs, de az orvost is ajánlanám neked.
2015. okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, de gondoltam nem lesz bajom tőle, ha itt is kiírom.
2015. okt. 15. 19:48
 9/9 anonim ***** válasza:
és irt fel antibiotikumot ?
2015. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!