Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyermekem köhög és 39...

4 éves gyermekem köhög és 39 fokos láza van, de a nurofen nem igazán akarja levinni. Reggel voltunk orvosnál, holnap felhívom, addig is, mit tanácsoltok? Teljesen el vagyok keseredve!

Figyelt kérdés

Olyan rossz így látni őt ,egész nap csak 2 mandarint evett, alig eszik és iszik és egész nap alszik és forró


szerintetek holnap mit fog mondani a doki?

reggel még nem volt láza, így vittem el, hogy szerencsére láza nincs... erre tessék

:((



2014. nov. 19. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:

ezért nem kell felhívni az orvost, azt fogja mondani, hogy adj neki lázcsillapítót és hűtőfürdőztesd.

kúpot adj neki, vényköteleset, amit az orvos szokott felírni. nekünk noraminophenazont ír 3 éves korától, ez jó éjszakára, leviszi, nappal meg hűtőfürdő és ha kell, panadol és nurofen felváltva.

enni nem kell ha beteg, de nagyon sokat igyon, mert a láz miatt fontos, többet kéne mint egyébként. csinálj neki mézes, citromot teát és ha mást nem, kortyonként igyon.

jobbulást

2014. nov. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
hűtőfürdő, hidegvizes borogatás... ne legyél már ilyen életképtelen
2014. nov. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es hogy te mekkora bunkó vagy!
2014. nov. 19. 18:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Sok folyadékot igyon. Kortyonként is lehet, ha nem kívánja, hűtőfürdő.
2014. nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a normális válaszokat

és igen én kérek elnézést ,hogy aggódom és rossz nézni, hogy egész nap csak fekszik kábultan a gyermekem, ahogyan nem szokott. (2.-nak)

2014. nov. 19. 18:53
 6/10 anonim ***** válasza:

nemrég voltak napokig lázasak négy éveseim. Akkor mondta az orvos, hogy a Nurofen nem igazán erős lázcsillapító. Vényköteleset írt fel, de a nevére nem emlékszem sajnos, mert már elfogyott...


Ha nagyon magas a láza, mindenképp kell hűtőfürdő. Langyos vízbe ültesd, és fokozatosan keverd hozzá a hideget, közben locsolgasd, hogy hűljön. Innia muszáj, ha kell, erőltesd kicsit. Fontos, hogy cukormentes ital legyen, és ne tej! Én bevittem a kádba a teát, és azt mondtam a betegemnek, hogy ha megitta, kiszállunk. Muszáj, mert kiszárad.


Jobbulást!

2014. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Hát boca, de hihetetlen, hogy eszedbe se jut. Amikor gyerek voltam (nem volt olyan rég), de mindig beraktak akádba, ha nme hatott a lázcsillapító. Ma már ezeket senki se tudja? és fel se merül benned...
2014. nov. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk eddig elég volt a Nurofen, de ha nem vitte le, felváltva lehet adni a Panadollal. Nem kellett még recept köteleset szednie. Én ilyenkor akár napközben is megfürdetem, viszonlag langyosabb vízben hagyom pancsolni, játékokat viszünk be. Most szerencsére szeret a kisfiam ücsörögni a fürdővízben. Bár ha fent van a láza, elég bágyadt szokott lenni. Akkor hagyom mesét nézni és nem takargatom be és még a zoknit is leveszem, hogy nehogy bemelegedjen még (ezt még kiskorában mondta nekem egy gyerekorvos, hogy még ne dunsztoljam tovább).

Ha ezek sem hatnak, akkor tényleg orvos kell, erősebb lázcsillapító.

Hogy vagytok azóta?

2014. nov. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

írtam olyat, hogy nem jutott az eszembe? babakorában is ezt csináltuk. Inkább ne írj semmit


azóta voltunk dokinál és a hütőfürdő és a lázcsillapítók is csak 1-2 órára vitték le a lázát, és kiderült, hogy bakteriális fertőzése van, ezért kap antibiotikumot.


köszi a válaszokat, ma már sokkal jobb a kedvem. Őszintén, féltem hogy tüdőgyulladást kap, mert pont ennyi idősen kaptam el én is, és én csak épp hogy túléltem

2014. nov. 20. 10:32
 10/10 anonim ***** válasza:

épphogy túlélted? de jó, hogy ezt elárultad :( egyik kisfiamnak tüdőgyulladása van :(

Hatodik voltam!

2014. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!