Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fejfájással megyek neurológush...

Fejfájással megyek neurológushoz. Mi fog történni?

Figyelt kérdés
Még sohasem voltam ilyen orvosnál....FMi fog történni? Fog csináltatni CT-t vagy valamilyen egyéb vizsgálatot?

2015. okt. 18. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
CT, MRI, RTG. Nem fáj egyik se.
2015. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem elküldött MR-re, szemészetre, laborra. Amúgy meg kérdez mindenfélét, hogy mióta fáj, hol fáj, milyen az életmódod, meg csinál ilyen reflexvizsgálatokat. Nálam sajnos nem jött rá az okra, miután az MR-leleteim rendben voltak azt mondta meg lehet nyugodni, viszlát.
2015. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :) Szemész küldött hozzá, remélem hozzá nem kell visszamennem. A kontaktlencsétől fáj a fejem és ő nem hitte el, hogy attól... De akkor erősen és görcsösen :s Ezért adta a beutalót, hogy a neurológus biztosan okosabb lesz.
2015. okt. 18. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:

A neurológus jó esetben nem küld el a fenébe, mert egyébként fejfájás ambulanciára tartozik a dolog, ahol kimondottan fejfájásra specializálódott orvos foglalkozik ilyesmivel.

Megvizsgál, kérdezget, lehetőleg pontosan mutasd meg neki, mi fáj. Ha szemproblémád van amúgy is - a kontaklencsére gondolok - akkor pedig muszáj lesz szemészhez menned, ha tetszik, ha nem.

Elküldhet vérvételre, hormonvizsgálatra és előbb CT-re, MRI-re csak utána.

Tapasztalatból beszélek, 6 éve van migrénem.

2015. okt. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy migréned van :( A szemész sem küldött el a fenébe, a szememet megvizsgálta, ami sajnos romlott is. Szemüveges vagyok már régóta, három éve lencsém is van. Csak azt nem hitte el, hogy akkor fáj a fejem, amikor lencsét használok, bár újabban szerencsére nem fáj olyan sokat. Végülis azt mondta, hogy max. ne használjak többet lencsét. Vérvételen, hormonvizsgálaton miket nézet a neurológus? Mert nekem mindkettő most volt, csak a hormonos részt az emdokrinológus nézetu. De nyilván ha vmi speciális dolgot akar, akkor kell. Bár nem tudom, CT meg MRI az kell- e majd, mert ha a lencsétől van, akkor lehet csak annyit mond, hogy akkor hagyjam abba. De az a vicc a szemész szerint meg attól nem lehet xD
2015. okt. 18. 14:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom a többiek miért vannak ennyire elájulva a fejfájásambulanciáktól, én már kettőt is megjártam, semmivel nem tudnak többet mint egy neurológus. Azon kívül, hogy egy rakat antidepresszáns kipróbálnak az emberen még kevesebb vizsgálatra küldtek, mint a neurológusom.

A neurológus nálam a prolaktinra volt kiváncsi, mert hogy klimaxolok. Ők is összefüggésekben néznek. Amit senki nem írt van egy kifejezetten neurológiai vizsgálat, tudod, érintsd meg az orrod hegyét csukott szemmel:-)))

2015. okt. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!