Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek volt kereszt (haránt-)...

Akinek volt kereszt (haránt-) boltozat süllyedése, és műtötték, leírná a tapasztalatait? Hogy zajlott a műtét? Mennyi ideig tartott a felépülés? Mire kellett figyelni a felépülés alatt? (Nem bütyök műtétre gondolok). Köszönöm.

Figyelt kérdés

2015. okt. 22. 21:43
 1/6 anonim válasza:
Nekem is ilyen műtétem lesz. kiváncsi vagyok én is a felépütési időre, de sehol nem találok rá választ!
2015. dec. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia. Csak most láttam hogy írtál. Sajnos én sem találok semmi infót. Én még nem tudom megcsináltatni a műtétet egyenlőre. Megtennéd hogy műtét után írsz, hogy hogy alakultak a dolgok? Nagyon köszönöm. Üdv.
2015. dec. 6. 14:32
 3/6 anonim válasza:
Még nem műtöttek engem sem. Januárban fogok időpontot kapni. Majd ha lesz fejlemény írok Neked!
2015. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Gyors felépülést. :) Boldog Új Évet!
2015. dec. 31. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Régebbi a kérdés, de írok, hátha még valakinek jól jön egy válasz.

Nekem mindkettő lábam "kész" :), és mindkettő kellett. Harántboltozat emelés és bütyök. Dr. Szikora Gyula műtött mindkétszer a Szent Margit Rendelőintézetben.

Mivel nem csak sima bütyökműtét volt, hanem h.emelés is, így egy hónapig nem állhattam lábra. Járókeret (nem mankó, mert azzal elestem a kedves garázsszomszéd olaján). Épp ma egy éves az új bal lábam.

Bár azzal nincs minden rendben sajnos, de félek vissza menni.

Az első műtét után csak másfél hétig fájt, de a másiknál viszont teljesen 3 hétig úgy hogy morfium alapú gyógyszert szedtem napi 4-et, mellé pedig kb. 5-5 Fortedolt, Donalgint, Optalgint.

Na mindegy, a lényeg hogy műtét napján haza, keddi nap volt, csütrtökön vissza kötözésre meg megnézte hogy láthatólag minden oké. Majd köv.hét csütörtökön varratszedés. Aztán újból következő csütörtök kontroll, RTG. És mind a két lábamnál pont 1 hónap ágyikó (fél lábbal még is mit csináltam volna)

Az egy hónap alatt Napi egy Clexane szuri (véralvadásgátló) mivel elvileg nem csináltam semmit ez idő alatt.

A bal lábamnál valami nem oké, úgy fáj mint műtét előtt. 10 hónapig bírta, vissza kéne vinni gariba;) de nagyon félek hogy korrekciót kell csinálni, mert egyrészt rettentően fáj és a sebem alsó részénél van egy babszem méretű pukli, ami ha kitapintom érezhetően csont.

A jobb lábamon nincs és nem is volt ilyen. De az teljesen tökéletes, pedig az fél évvel előbb lett műtve.

Igaz hosszú lett, de remélem tudok valakinek segíteni a válaszommal. És ámbár lehet ezt senki nem olvassa, de akkor is drukkoljatok hogy ne kelljen megint műteni.

Mindenkinek sok sikert! :))

2016. márc. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad tapasztalataid. Drukkolok, hogy ne legyen újabb műtét. Én még előtte állok, van egy kisfiam, így mostanában nem tudom megműttetni. Nekem, csak a bal lábam fáj, azt kellene műteni. Most megyek vissza dolgozni gyesről már előre félek, hogy hogy fogom bírni a munkacipőt. :( Elég ijesztő az egy hónap járókeret. Azt szeretném még megkérdezni, hogy összességében mennyi időt vett igénybe a teljes felépülés? Az egy hónap után, mennyire voltál mozgásképes, mennyi idő múlva lehet dolgozni?

Köszönöm, ha válaszolsz.

2016. ápr. 1. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!