Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A körömgomba valóban spórával...

B.Ági kérdése:

A körömgomba valóban spórával terjed?

Figyelt kérdés

A neten egy orvostól olvastam, hogy a gombás körmöt nem szabad reszelni, mert így a spóráit szétszórja az egészséges körmökre. Spóráról nem is hallottam.

Pont az ellenkezőjét olvastam másutt, hogy a gombától megvastagodott körmöt a kezelés mellett reszelni kell. Egy ehhez ténylegesen értőtől szeretnék véleményt kérni.



2015. okt. 25. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Az tény hogy ha családtagon belül egy reszelöt használtok más is elkaphatja .Eszt jolenne kezelni
2015. okt. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A körömgomba a köröm alsó rétegében él. Ezért vastagszik a gombás köröm. A köröm kemény felső rétegén nincs olyan kenőcs olyan hatóanyag, gombaölő szer, ami áthatolna. A kissé lúgos víz ugyan megpuhítja, de azután meg a víztől nem tud áthatolni a hatóanyag. Ezért kell, a felső réteget eltávolítani, lereszelni, mielőtt kenőccsel bekennénk.

Az orvos, aki a könyvekből szerezte ismereteit, saját tapasztalással nem rendelkezik, mondhat akármit!

Az autószerelő is felszámolja a nagynénje pelenkáit is, ha laikus viszi hozzá autóját!

2015. okt. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy azt az orvost aki ilyen baromságot mond /még közzétéve le is írja/hogy a fenébe hagyják praktizálni.
2015. okt. 25. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!