Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valóban megszűnik a Rivotril?

Valóban megszűnik a Rivotril?

Figyelt kérdés
Ma hallottam ezt, (para) helyette Xanax, és Frontin lesz, amire a betegeket át kel állítani. Viszont ezektől rögtön befulladok, és pánikrohamom lesz, tehát nálam használhatatlan. De csak lesz valami helyettesítő, hiszen az ember nem egy autó, amit csak úgy át lehet alakítani, benzinesről dízelre. (már átnéztem a netet erről a Rivotril dologról, de semmi)

2015. okt. 13. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
körzeti nővérként dolgozom és nekünk még nem szólt sem a gyógyszertár sem pedig más hivatalos szerv hogy ne lenne. Amúgy meg a Rivotril és a Xanax/Frontin az teljesen más.
2015. okt. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Teljesen különböző gyógyszerek, ha meg is szűnne a rivotril, akkor más néven hasonló hatóanyaggal lenne más helyette. Ez tuti.
2015. okt. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi. Tényleg igazatok van, mert közben a Roche-tól is megérkezett a válasz, hogy nem szűnik meg ! Remélem ez másnak is segít, ha ebbe a vaklármába belefutna, mint én...
2015. okt. 14. 13:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Először is jobb lenne ha leraknád a rivotrilt, mert ritka undorító gyógyszer. a xanax és a frontin is benzodiazepin, ugyanaz a gyógyszercsoport, de az összes benzo közül a rivotril a legrosszabb, borzalmas elvonási tünetekkel, szedése alatt súlyos memóriaromlással, ráadásul pár hónapos hozzászokás után nem hat és emelni kell az adagot. Én a leszokást akkor kezdtem el, amikor a legdurvább pánikrohamaim voltak, mert a rivotril már semmit nem hatott. Más kérdés, hogy a pszichiáterek imádják felírni ezt a gyógyszert, naná, nem nekik kell róla leszokni. Összességében örülnék ha kivonnák a forgalomból, tekintve, hogy a többi benzo nem okoz akkora pusztítást, mint a rivotril.
2015. nov. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudod nem írnál ilyeneket, ha a pánikbetegséged elein Frontint kaptál volna, és a rohamaid 10-es skálán 9-esek lettek volna. Kb. 3 nap, 3 éjjel nem alvás után, mikor már a mentősök is hülyének néztek, gyalog szaladtam a kórházba, és órákig tartó vizsgálatok után, kaptam egy szem Rivotrilt, és mintha elvágták volna a kínokat. Majd következett, egy placebo kísérlet a Xanaxal, amire azt mondták, azért más, mert ez egy erősebb Rivotril... Nem probléma, elhittem. Csak alig 10 perc, és földhöz vágott... Tehát, hagyd meg mindenkinek azt a választási lehetőséget, hogy eldöntse, mitől van jobban !!! Mellesleg 10 éve szedem, és nagyon ritkán jön elő a roham, a rendszeres szedés mellett !!! Tehát inkább szűnj meg te ! kösz
2015. nov. 2. 19:19
 6/7 anonim ***** válasza:

De kis kedves vagy, látszik jót tesz 10 év rivotril szedés :)

20 éve vagyok pánikbeteg, a rivotril-ról pedig azért szokom le éppen most, mert már egyáltalán nem használ semmit, szóval teljesen feleslegesen tömöm magamba.

Azt tudtad, hogy a benzodiazepinek 51%-kal növelik az Alzheimer-kór kialakulását? Friss kutatás.

Na mindegy, további szépeket kívánok neked és sok rivotrilt!

2015. nov. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
WTF ? Látszik ? Valóban ? Talán mert nem csak sima pánikbeteg vagyok ? ROTFLMAO Az ilyen fontoskodó tetűket, simán ki......nám Ki a F...om kérdezte a hülye okoskodó véleményed ? D..d fel magadba az összes Xanaxodat ! Nekem kívángatsz ? okay, én meg meghagyom neked, a mielőbbi Alzheimer-kór élményeit !!! Elmélkedj csak tovább f...kalap...
2015. nov. 3. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!