Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elkaphattuk tőle? Fontos!

Elkaphattuk tőle? Fontos!

Figyelt kérdés
Tegnap este párommal elmentünk édesanyámékhoz, ahol ott volt a párja is, akinek hasmenése meg hànyingere volt(hogy hányt e azt nem tudom). Ő bent volt a nagy szobàban, mi pedig leültünk a másikszobába, tehàt közel egyáltalán nem mentünk hozzá, én váltottam vele pár szót, de csak a szobaajtóig merészkedtem. A kérdésem csak annyi lenne, hogy szerintetek elkaphattuk esetleg így is? Előre is köszönöm.

2015. nov. 7. 07:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha pl megfogtál olyan tárgyakat amiket ő és nem mostál kezet, akkor elkaphattad, de megválaszolhatatlan kérdés, mert 50-50 % az esély.
2015. nov. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés az esélye, de elméletileg lehetséges, mivel az ilyen tüneteket okozó vírusok egyrésze cseppfertőzéssel terjed, és a vírusrészecskék a levegőben úszkálnak, ezért a másik szobába is átjuthattak. Vannak olyan erősen fertőző vírusok, mint pl. a calici, amiből néhány db vírusrészecske belélegzése is elég ahhoz, hogy megfertőzzön. Más hasmenést okozó kórokozók viszont csak úgy terjednek, ha pl. az ő kezéről a te szádba jutnak át (pl. ő nem mosott jól kezet WC után, kezet fogtok, majd te veszel a vendégségben kínált pogácsából...). Nekem viszont a saját tapasztalatom az, hogy én amikor éveken át kórházban dolgoztam, csak akkor kaptam el az ilyen tünetekkel járó fertőzéseket, ha nagyjából egy méteres körzetben megközelítettem a beteg személyt, vagy hozzá is értem.
2015. nov. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!