Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Áprilisban a lábfejemre...

Áprilisban a lábfejemre szerzett sebnek még mindig van nyoma, mitől lehet? Normális?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, ez abból a szempontból fontos, hogy itt a biztosítást havonta magam fizetem, és az esetleges extra kezeléseket is nekem kell állnom úgy 300 euróig.

Mosogatóként dolgozom. Eleinte nem a megfelelő cipőt használtam, egyszer áprilisban, betüremkedett a víz, és fájdalmas, csúnya fekete sebek képződtek. Azonnal kórházba mentem, ott nyomták belém az antibiotikumot, egy éjszakára benttartottak. Utána a sebek gyógyulni kezdtek, feketéből pirossá váltak, idővel már le is lehetett őket szedni. De még mindig van nyomuk. Fájdalmasnak nem fájdalmas, néha időjárásváltozáskor érzem egy kicsit. Nemrég voltam a házidokinál, megnézte, azt mondta, ezek már nem sebek, hiszen már nincsenek kinyílva, vagy ilyesmi. Két választás van: Ad beutalót a szakorvoshoz vagy felír egy kenőcsöt (Dermovate) bőrproblémákra. Egyelőre inkább utóbbit választottam, a fent említett anyagiak miatt. De nem igazán látok változást. Esetleg tippetek van, vagy valakinek tapasztalata? A cukrommal tudomásom szerint minden rendben. Azt nem szeretném, hogy megvizsgáltatom magam, és kiderül, hogy csak várnom kell, és majd elmúlik magától, mert a költségeket így is levonják.


2015. nov. 10. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet soha nem fognak elmulni. Komolyabb sebek nyomai egesz eletedben megmaradhatnak, nekem is van nehany.
2015. nov. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1: No, de hát ezek nem vágott vagy szúrt sebek, meg végülis nem is olyan túl nagyok. Vagy gombás sebeknél, felmaródásoknál is van olyan, hogy örökre megmarad a nyoma?
2015. nov. 10. 09:15
 3/4 anonim ***** válasza:
persze.
2015. nov. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egyszerű mezei C-vitamint szedni, van ilyen regeneráló hatása, pontosabban nehezen gyógyuló sebekre jó, nekem égési sérülés volt a lábamon, sokáig látszott, attól múlt el. A másik az A-vitamin, ami hámosító hatású, elvileg vényköteles, itthon már vannak olyan termékek, amik vény nélkül is megvehetők, mert kevesebb A-vitamin van benne, szóval nem gáz, ha saját fejed után szeded. Elvileg ugye ránézésre nem biztos, hogy meg tudod állapítani magadról, hogy van-e valamelyikből hiányod, és ha külön-külön kipróbálod, meglátod, melyik jó. Nekem a C-től, és nem az A-tól múlt el, nyilván ez egyedi. Illetve itthon van a Panthenol spray, amit leégésre szoktak adni, az is ilyen hámosító, hát ez viszont abszolút csak egy tipp, hogy az, illetve az olyan jellegű használna-e.
2015. dec. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!