Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha most nem kapom el a himlőt,...

Ha most nem kapom el a himlőt, akkor már sosem fogom?

Figyelt kérdés
25 éves leszek, és nem egyértelmű, hogy voltam-e már himlős vagy nem. Kisebb koromban kijött rajtam pár pötty, de olyan kevés volt és rövid ideig, hogy az orvos sem tudta egyértelműen megmondani, hogy himlő volt-e vagy sem. Most gyerek közösségben dolgozom, és az egyik kisfiú akivel hétfőn foglalkoztam, mára (szerda) himlős lett. Valószínűleg már hétfőn is fertőzött, meg ha jól olvasom 2 héttel a kiütések megjelenése előtt is fertőz már, én pedig heti 2X foglalkozom a kisfiúval minden héten, szóval a fertőző időszakban is többször voltam vele egy légtérben, kis helységben. Plusz logopédiai foglalkozáson egyébként is nagyobb a fertőzésveszély (fújják a levegőt, pálcikát nyelvvel megtartanak, én pedig gyakran megfogom a nyálas pálcikát, a gyerekek szája körül matatok a kezemmel, stb...). Ha most nem kapom el, akkor valószínűleg régen az a kevés pötty rajtam himlő volt?

2015. nov. 11. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
A himlőt hála Istennek nem is szokás elkapni.
2015. nov. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


Melyikre gondolsz? Csak hogy tisztázzuk a fogalmakat....

2015. nov. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak nekem volt egyertelmu hogy a baranyhimlorol van szo?
2015. nov. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem is csak annyit mondtak az oviban, hogy himlős, nem részletezték, hogy melyik. Mivel gyerekről van szó, így feltételezem bárányhimlő.

Szerintem a lényegen nem változtat, a kérdésem változatlan.

2015. nov. 11. 13:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert a gyerek csak a bárányhimlőt kaphatja el? Értem. Azért nem tiszta, mert pl a rózsahimlő is gyakori betegség és szintúgy nem válogat, hogy gyerek vagy felnőtt, de mindegy, biztos mi vagyunk a hülyék amiért nem találjuk ki, hogy mit akarsz....
2015. nov. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

És annak melyik részét nem érted, hogy NEM MONDTÁK MEG, HOGY MILYEN HIMLŐS A GYEREK! Csak annyit mondtak himlős, nem részleteznék.


Azzal kapcsolatban egyébként tévedsz, hogy a rózsahimlő is gyakori gyerekbetegség, mivel a védőoltása bevezetése óta épp hogy ritkának számít, ellenben a bárányhimlővel, ami gyakori. Ne okoskodj, ha tudatlan vagy.

2015. nov. 11. 14:12
 7/9 A kérdező kommentje:

Azzal kapcsolatban pedig, hogy: "biztos mi vagyunk a hülyék amiért nem találjuk ki, hogy mit akarsz...."


Leírtam mit szeretnék megtudni, de azért engem ne okolj, mert a te szövegértésed nem jó. Arra vagyok kíváncsi, hogy AKÁRMILYEN himlője is van a fent említett gyereknek, ha én ezt most nem kapom el, akkor valószínű, hogy átestem már rajta, és az én gyerekkori pár pöttyöm (amiről az orvos nem tudja biztosra mondani, hogy mi az) is himlő volt?

2015. nov. 11. 14:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Elkaptad végül?

Egyébként pedig nem mindenki kapja el. Sokan leélnek úgy életet, hogy soha nem voltak himlősek.

2015. dec. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem kaptam el, szóval valószínűleg már nem is fogom.
2015. dec. 8. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!