Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bulímiások!? Fogyni szeretnek...

Bulímiások!? Fogyni szeretnek es arra gondoltam minden eves utan hanyatni fogom magam. Tegnap el is kezdtem. De olvastam oovetkezmenyeket. Pl a fogzomanc elkopik.

Figyelt kérdés
Es ha minden hanyas utan fogat mosok? Nem szeretnem h lathato jelei legyenek..csak addig szeretnem csinalni amig le nem fogyok annyira amennyi szeretnek lenni.aztan abbahagynam.Tanacsok,velemenyek esetleg?:/ legyszi normalis valaszokat!:)

2014. júl. 13. 17:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
78%

Király ötlet! A fogzománcodat kicsinálja a gyomorsavad, és aztán a fogkefével még egy kicsit koptatod. Tök jó! Ennél jobb megoldást nem is választhatnál afelé, hogy kirohadjon az összes fogad.


Arra nem gondoltál, hogy esetleg tisztességes diétával is fogyhatnál, ahelyett, hogy kikészítenéd a szervezetedet?

Ki az a hülye, akinek ez önként eszébe jut, hogy hánytatni fogja magát? :S

2014. júl. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Uu kepzeld hiaba dietazok akkor sem fogyok :) tornazok naponta 1es fel irat es semmi :) szerintem nem hulye aki elkeseredeseben mar mindennel megszeretne probalkozni :)
2014. júl. 13. 17:07
 3/31 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen mindegy, hogy fogat mosol-e, sőt, az még ront a helyzeten. A sav akkor marja a fogaidat, amikor a szádba kerül, tehát a hányás közben. Ilyenkor ez fellazítja a fogzománcot. Ha még erre rá is dörzsölsz a fogkefével, még jobb lesz a helyzet.


Hogy jutott eszedbe ilyen baromság? Az miért nem jó, hogyha mondjuk odafigyelsz az étkezésre, elhagyod a cukros dolgokat, fehér kenyeret, helyettük zöldséget, gyümölcsöt eszel, csökkented az adagokat és elkezdesz sportolni?


És ha lefogysz így, és abbahagyod, akkor mi lesz? Gondolod, hogy a zabálástól nem tágul ki a gyomrod? Hiába hányod ki utána, amit ettél, a gyomrod nem megy összébb. Ha elkezdesz újra enni, folyamatosan éhes leszel, és mi lesz a vége? Jojó effektus.


Plusz ugye a szervezeted nem jut tápanyagokhoz, kiszáradsz, a sok hányástól székrekedésed lesz, a veséd is tönkremehet.


A sav pedig nem csak a fogaidat marja, hanem a nyelőcsövedet, a torkodat is. A torkod fájni fog, a nyelőcsöved pedig a folyamatos hányásoktól és erőlködésektől berepedhet, amiből életveszélyes vérzés keletkezhet. Van, hogy nem is veszik észre, és úgy véreznek el emberek a saját gyomrukba.


Gondold át ezt mégegyszer. A bulimia nagyon veszélyes dolog, nem játék. Inkább menj a fogyókúra témakörbe, és kérj ott tanácsod a fogyásodhosz, komolyan mondom. Ha pedig ettől a rögeszmédtől nem tudsz szabadulni, akkor fordulj pszichológushoz. Egyébként hány centi vagy és hány kiló? Kell fogynod egyáltalán?

2014. júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
A testképzavar nem egészséges sehogyan sem.Pszichológus tud segíteni benne!
2014. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj szándékosan beleesni egy ilyen betegségbe..! Nagyon-nagyon rosszul fogsz csak tudni kijönni belőle - már ha egyáltalán ki tudsz.

Én anorexiás voltam öt teljes éven keresztül, hihetetlenül rossz időszak volt az az egész. Azóta is vannak bennem olyan beteges dolgok, amik valószínűleg örökre bennem is maradnak étkezés terén...


Legjobb barátnőm majdnem két évig volt bulimiás, annyira kikészítette a szervezetét napi 1 (nem pedig napi többszöri, ahogy te tervezed!) hánytatással, hogy belehalt. Ezt szeretnéd te is? Megéri?


Ha még ez sem tette helyre az agyadat, akkor még annyit említenék, hogy az emésztés már a szájüregben elkezdődik, akkor meg főleg, amikor már lenyelted az ételt. Akármilyen gyorsan is rohansz a WC-hez, a kaja egy része már belekerült a szervezetedbe, másrészt pedig, nem tudsz mindent kihányni.


Ne csináld!

2014. júl. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Akik a fogyokurat javasoltak olvassak el ezelotti valaszomat..nem eszek sokat!!foleg nem mostanaban napi ketszer eszek keveset..nagyon keveset es nem cukrosat meg olyanokat ami hiznalna..hanem toldesegeket es meg sem fogyok pesig tornazok is ahogy azt leirtam mar es hiaba minden...

Es igen kellene fogynom nem szenvedek testkepzavarba..tobb mint 30volt a BMI-m...170cm vagyok es 87kg..tisztaban vagyok vele h fogynom kell..evekig probalkoztam mindenfele fogyokuraval de nem ment le semmi..nem tehetek rola ha mar csak ezt az egy lehetoseget latom celravezetonek..es hiaba irjatok h nentudnek leallni..tudom h letudnek szoval ez nem erdekel..csak a kovetkezmenyek erdekeltek h mi lenne ha elkezdenem :/

2014. júl. 13. 17:21
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Csak a következmények...? Rendben.


Kirohadnának a fogaid. Vagy ha nem is rohadnának ki, mindenképp elég sokat károsodnának, és csúnyák lennének.

Ha már egy ideje csinálod ezt az önmagadat hánytatós dolgot, megsérülhet a nyelőcsöved, és nem kell meglepődnöd, ha vért köpsz egy-egy ilyen alkalommal.

Annyira legyengítheted a gyomorszájadat, hogy egy idő után (mindenkinél más ez az időtartam, az is lehet hogy sok idő, az is lehet hogy egy-két hét), elég lesz ha megeszel egy szendvicset, és rögtön vissza fog jönni.

Emellett olyan büdös leheleted lesz a rendszeres hányástól, hogy azon nem fog segíteni a napi többszöri fogmosás meg a mentolos rágó.


Szóval ezt még egyszer gondold át!



Olyan pedig nincs, hogy ne tudnál semmitől se fogyni. Vagy valamit rosszul csinálsz, vagy pedig sajnos egy betegség miatt van ez így. Én ajánlanám neked, hogy menj el egy kivizsgálásra. Ha azt mondják, nincs veled ilyen téren semmi baj, akkor írj, és adok tanácsokat a fogyáshoz.

Amint már említettem (én vagyok az előző válaszoló is), van ilyesmiben tapasztalatom.. sajnos elég sok :)

2014. júl. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Akkor irhatnal tanacsokat :) mert mint emlitettem tornazok naponta!! Es tenyleg nem eszem semmi egeszsegtelent...beteg sem vagyok vegigjartam csomo kivizsgalast mar de azt mondjak semmi bajom szoval fogalmam nincs melehet mar ://
2014. júl. 13. 17:37
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nagyon sokan hiszik, hogy nem esznek semmi egészségtelent, vagy hogy milyen hú de keveset esznek, és nem fogynak mégse.


Naplózd, amit eszel, mondjuk két hétig, és utána menj dietetikushoz, aki kielemzi veled a táplálkozásod gyenge pontjait, és összeállít neked egy étrendet.

2014. júl. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Oké, akkor leírok pár dolgot, ami segíthet :)


Először is ajánlanám neked ezt az oldalt: [link]

Elég sokat segíthet a fogyásban! Szerintem a használatát sem kell neked leírnom, nem nehéz kiigazodni rajta :) Csak tartsd be, hogy minden nap szánsz az oldalra 10 percnyi időt, hogy tényleg jól tudd nyomon követni a fogyókúrádat.


Étkezés:

Lehet, hogy nem eszel egészségtelen kajákat, de ez nem feltétlenül elég. Főleg, hogy nagyon sok egészségesnek mondott/gondolt étel sokszor ponthogy nem az.

Ilyenkor nyáron ponthogy a legkönnyebb fogyózni, egyrészt mert melegben az ember általában kevesebbszer eszik, és nem is tud megbirkózni nagyobb mennyiségekkel. Másrészt - szintén a meleg miatt - többet iszol folyadékot, mint általában.

Napi 2-3 liter vizet (vagy teát) minimum meg kellene innod! Ha annyira nem vagy erre rászokva, akkor mindig tarts magadnál egy félliteres palackot, így gyakrabban fog eszedbejutni hogy beleigyál, és szép lassan elfogy. Ha kifogyott, újratöltöd, és így simán meglesz az a pár liter.

Reggeli: semmiképp se hagyd ki. Beindítja az emésztésedet már a nap elején, és ilyenkor ehetsz a legtöbbet, mert nap közben ledolgozod a bevitt kalóriákat. Müzli, tojás (nagyon kevés olajjal készítve, vagy anélkül, főtt tojás/egyéb egészségesen elkészíthető formában), teljes kiőrlésű kenyér, alacsony zsírtartalmú tejtermékek (pl. 1.5-ös tej, kávé (azt tolhatod nyugodtan amikor szeretnéd, csak ne cukorral), zsírszegény sajt, joghurt, kefír)

Ajánlanám neked, amivel én annó nagyon sokat fogytam: natúr joghurt, folyékony ízesítővel (hogy legyen egy jó íze), mazsolával/akármiylen gyümölcsdarabokkal és zabpehellyel/mindenféle magvakkal, amiket a boltban találsz. Ezt nyugodtan eheted akár egész nap, nem fogsz tőle hízni, és telít is rendesen. :)


Napi többször is egyél, 4-5ször minimum, kisebb adagokat. A legjobb, ha ebből a 4-5 alkalomból 2szer csak gyümölcsöt vagy zöldséget eszel, és lehetőleg azok közül sem többfélét egyszerre, hanem mondjuk egyet, vagy kettőt.


Az édességekről gondolom már lemondtál, mivel említetted, hogy egészségesebben eszel. Emellett a pékcuccok és mindenféle zsírosabb ételek is kizárva. (Ha esetleg ezt még nem tetted meg) Húsok közül csirke, alacsonyabb zsírtartalmú felvágottak jöhetnek nyugodtan.

Párolt zöldségek nem csak egészségesek, finomak is, és legalább nem nyersen kell őket megenned.


Lefekvés előtt 3-4 órával ne egyél, a tornázás mellett pedig elkezdhetnél kocogni/sétálni/táncolni - akár csak úgy otthon, magadban. Eléggé le tud izzasztani :)


Ha még érdekel valami, akkor kérdezz nyugodtan!

2014. júl. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!