Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » IBS-esesek, mikor kezdődött,...

IBS-esesek, mikor kezdődött, mik a tünetek (több kérdés lent)?

Figyelt kérdés

Mivel indult? Csak úgy egyszer, egyik napról a másikra vagy fokozatosan erősödtek a tünetek? Mivel enyhíthető? Ez valamiféle ételérzékenység lehet, amit ki kéne deríteni vagy lelki eredetű betegség? Hogyan lehet belőle kigyógyulni? Van itt akinek sikerült? Hogyan?


Én jelenleg 18 éves vagyok és úgy néz ki, hogy ezzel fognak diagnosztizálni, ha a passage vizsgálat se hoz eredményt. Rettentően puffadok, gázosodok , félek, hogy egyszer bélcsavarodást fogok kapni néha annyi szél megreked bennem és csak nagyon sokára dolgozódik fel és ürül ki. Az emésztésem ezen kívül nagyon rossz alapból, de nem mennék bele. Általában étkezések utána jön rám, vagy nagy WC után. A hasam nyomásérzékeny nagyon fáj ha meg akarják nyomni, főleg a jobb oldalt. Nem tudom mit csináljak tanácstalan vagyok, mert egyre rosszabbul vagyok, de az orvos a leleteimből ezt nem látja. Lelkileg úgy érzem teljesen rendben vagyok, úgy élem az életem mint mindig, csak emiatt úgy érzem kb egy éve csak árnyéka vagyok önmagamnak.



2015. nov. 16. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Nálam lelki eredetű volt (stressz stb), jelenleg minimálisan de tapasztalható. A lelki dolgokat rendbe tettem így az IBS problémák is a minimálisra csökkentek. 22/f
2015. nov. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ételek okozták a problémàt. Vezess ételnaplót. De lehet stressztől is.
2015. nov. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is lelki eredetű, zűrösebb időszakban több és kifejezettebb a tünet.

Dicetelt írtak rá, és probiotikumot.

Puffadósabb időszakban Espumisant szoktam szedni

2015. nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a Meteospasmyl nagyon bevált.
2015. nov. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
szerintem a candida albicans gomba elszaporodása a bélben is ilyet okoz, tipikus tünet ilyenkor a fehér lepedék a nyelven. Nekem is ez okozta, de aztán rájöttem a megoldásra.
2015. nov. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, szerintem több probléma is okozhat hasonló panaszokat. Az is, amit az 5-ös írt, vagy túlérzékenység valamilyen ételre, nekem mindenesetre lelki, idegi eredetű volt.

Biztos, hogy nem árt egy alapos kivizsgálás a fentiekkel kapcsolatban.

2015. nov. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!