Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak a tüszős mandula...

Mit csináljak a tüszős mandulagyulladással?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 héttel ezelőtt vettem észre hogy a mandulámon egy fehér "kráterszerű" valami jelent meg...el is mentem dokihoz a következő héten aki antibiotikumot írt fel rá, szedtem is 5 napig, mindet bevettem. Azóta eltelt lassan 2 hét és semmi változás...mostmár 3 lett abból a fehér kis gyulladásból...nem fáj a torkom, nem is köhögök de nagyon zavar, hogy ott vannak...és nem múlnak el...mit javasoltok? 18/L
2015. nov. 23. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj vissza a dokihoz, de sürgősen. Nekem egy ilyen gennyes mandula ment a szívemre.
2015. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy nem tüsző, hanem mandulakő. Szerintem nézesd meg gégészeten, beutaló nem kell, és ha gyulladás, akkor ott is kapsz megfelelő kezelést.

Mindenesetre én kipróbálnám a sós vizes gargalizálást, naponta 3szor.

2015. nov. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha tüszős mandulagyulladás lenne fájna és lázas lennél! Valószínű mandulakövek vannak a manduládon.Sok embernél előfordul,nekem is van néha.Úgy tudom ártalmatlan de elég gusztustalan.Próbáld sós vízzel öblögetni a torkod,talán kijön,de azért nézesd meg a gégészeten a manduláidat.

https://www.youtube.com/watch?v=GqUPyEWMJsc

2015. nov. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még mindig ott vannak szintén csak a jobb oldali mandulámon, ugyanígy három fehér valami....nem fáj a torkom még mindig egyszerűen csak ott vannak....jövő héten elmegyek a háziorvosomhoz újra mert ez az antibiotikumos hülyeség nem jött be...remélem nem lesz ebből semmi komoly....első válaszoló, neked sem fájt a mandulát illetve nem voltál berekedve?
2015. nov. 26. 21:38
 5/7 anonim válasza:
Nekem december 15.-én lesz a mandulaműtétem. Május 16.-án minden ok nélkül 39,7lett a lázam...öt napig (és nem túlzok) egyedül nem bírtam kimenni pisilni mert folyamatosan az ájulás szélén álltam. Soha előtte nem volt gond a mandulámmal. Végül a hatodik nap nem bírtam tovább és nehezen de elmentem orvoshoz. Diagnózis tüszős mandulagyulladás. 1000mg-os antibiotikumot kaptam. Nagyon jó lett minden. Két hét múlva ismét ugyan ez. És rá két hétre ismét. Aztán ahogy jött úgy el is múlt a mandulagyulladás (gondoltam én). Fagyi ettem jégkrémet, semmi baj! Egyszercsak elkezdett nagyon viszketni a lábfejem és a talpam. Gondoltam gomba strandon elkaphattam. Canesten két tubus...meg csúnyább...homoktövis krém picit jobb...gennyes NYÍLT seb a lábamon mellette apró hólyagok vízzel tele éjjel nappal véresre vakartam bőgtem!! Könyörögtem szó szerint hogy valaki vágja le a lábam mert szétkaparom. Bőrgyógyász decemberre akar adni időpontot...kész...ennyi marad a láncfűrész...kedves ismerős kórházba dolgozik azt mondta valahogy bejutatt... Nehezen októberben bekerültem egy tündéri doktornőhőz. Rá néz a lábamra parazitàs bőrgyulladás. Sírtam...pici bogarak élnek a bőröm alatt...megnyugtatt...semmi komoly ennek a másik neve: Mandulás bőrgyulladás. Tehát a mandulám már nem okoz lázat napokig ép csak és sajnos az én esetemben szó szerint elkezdte rohasztani a testem. Kaptam gyógyszert és krémet segít egy seb elmúlik kettő kijön. És most november végére eljutottam oda hogy nem megy tovább. Fül orr gége...dokinő kerek perec közli: azonnal műtét. Beteg (én): túlélem? Dokinő:" van rá némi esély, de nem kertelek ha túléli kegyetlen sz@r napjai lesznek műtét után kb két hétig. :-D és körülbelül még fél év még a szétkapart és félig szét rohadt lábad helyre jön." De helyre jön! Ehhez viszont műteni kell. Nő vagyok, nyáron papucs szandi magassarkú, és ha nem műtenek meg akkor marad a csizma télre is. Már nem féltem egy iszony nagy szakember, és még humora is van. Tehát vannak olyan esetek amikor igenis kell az a nyamvadt műtét!26/l
2015. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Kedden megyek is maszek orvoshoz azonnal....! Ezzel nem szabad játszadozni....REMÉLEM MINÉL HAMARABB RENDBE JÖSSZ!!!! szurkolok neked! Írj privátban a műtét után és sok sikert!
2015. nov. 30. 18:35
 7/7 anonim válasza:
Köszönöm szépen. Írni fogok mindenképpen. Neked is gyors gyógyulást kívánok. Nekem sem fájt abszolút a torkom. Talán évek óta. Mióta írtam azóta sajnos már az arcom jobb oldalán is kijött és mindkét tenyeremen. (megyek pont éjszakára minőségellenőr vagyok, és fogalmam sincs, hogy hogy fogok átnézni több száz alkatrészt, de menni kell) nagyon félek amúgy, magától az operációtól nem (néztem YouTuben videót nem olyan vészes) inkább a gyógyulástól. :-/
2015. nov. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!