Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüszős mandulagyulladással...

Tüszős mandulagyulladással kapcsolatban 2 kérdésem van. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hétfő hajnalban arra keltem, hogy nagyon fájt a torkom, így reggel mentem is az orvoshoz, mert éreztem hogy a mandulám az(sajnos tapasztalat, évente párszor sikerül betegnek lennem elég durván a manduláim miatt) és már akkor reggel tüszők voltak rajta. Az orvos szigorú ágynyugalmat írt elő a hétre, amit eddig be is tartottam, szedem a napi 4 antibiotikumos gyógyszert és a többit is. Most már nem is fáj, teljesen jól vagyok de a genny szinte teljesen bevonja a manduláimat. Nagyon durván néz ki. De úgy érzem hogy felesleges itthon ülnöm, mikor a suliban félév van. De félek hogy visszaesek vagy a többieket megfertőzöm. Maradjak még itthon a héten, vagy mehetek holnap iskolába?

A másik kérdésem pedig az, hogy azt mondják arról lehet megállapítani, hogy ki kell e venni a mandulákat(amit én nagyon szeretnék már egy éve, de nem utal be a kórházba a háziorvosom..) hogy ha megnyomjuk a mandulát, genny szivárog belőle. De hogyan lehet megnyomni? És félek bármivel is hozzányúlni, pedig azt mondja akinek volt már ilyen, hogy az orvos is egy spatulával csinálja.

Valakinek tapasztalat/ötlet??

Előre is köszönöm!

17/L


2014. jan. 15. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Eloszoris ne nyomogasd, mert verezhet is, ami veszélyes. Műteni akkor szoktak ha rengeteg tuszo van rajta és állandóan visszateroek. Ha meg annyira műttetni akarod, akkor menj vele ügyeletre. Háziorvos hozzák a legtöbb rossz döntést, mintahogy azt a hiradokban hallani.
2014. jan. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én 4 éves koromtól 30 éves koromig szívtam a mandulagyulladás miatt. nekem már két licsihez hasonlítottak inkább már a végén :) amikor elmentem egy ismerős dokihoz, aki gégész orvos, akkor azt mondta, már nem is ad antibiotikumot, bár gyulladtak a tonsillák, erről már gyógyszer nem húzza le a nyavalyát!

altatásban műtöttek, 9-kor kaptam valami löttyöt, marha erős nyugtatót, kiütött rendesen, aztán altatás a műtőben. következő kép, hogy az ágyamba rak a betegápoló, én meg hangosan közöltem aggódó szüleimmel, hogy túl erős nekem a fény :) :) egész nap dumáltam, meg teát ittam a műtét napján (kajálni nem szabadott, de tudtam volna enni is) 2 hétig voltam "gyógykúrán" kataflam-mal NULLA fájdalom volt az egész. 2 hét után rágyújtottam, whiskiztem és chilis csirkét ettem :)

nem is értem, miért nem hamarabb mentem el műtétre.

főleg, hogy a sok antibiotikumtól a candidát nem tudom kiírtani magamból.


GÉGÉSZETRE NEM KELL BEUTALÓ!

javaslom a szent imre kórházat ha pesti vagy - tétényi út, 11. kerület, dr. nagy zsuzsannát - vagy bárkit aki ott van. mond meg, hogy ájulós vagy, csak altatásban jöhet a műtét szóba. elküldenek vérvételre, az aneszteziológushoz egy szemlére, aztán megmondják, mikor mehetsz a műtétre. első nap befekszel, másnap mehetsz haza. HA indokolt, hogy kivegyék. ha nem múlik sokáig a gennyesedés, vagy még egyszer-kétszer még ilyen durva gyulladás előfordul, én szerintem jobb, ha kiveszik!


ne nyomkodd, mert egy, fáj, kettő irritálod, és akár bacis is lehet a kezed, aztán még pluszba valamit összeszedsz!


sós vízzel gargarizálj (1 teáskanál só 1,5-2 dl szoba hőmérsékletű csapvízbe) balzsam a toroknak!


ha nem vagy oké, inkább pihenj, jobb, mint betegen ülni a suliba, kérj még egy nap igazolást a dokitól!


ui: nekem az volt az utolsó csepp a pohárban, mikor augusztusban 40 fokban mindkét fülem begyulladt (vírusos középfülgyulladás) a mandulám miatt (azt hittem, elég tequilával kezelni a mandulagyuszit, hehe) és SAPKÁBAN (!) vattával mindkét fülemben feküdtem 6 napig, úgy, hogy a füleim csengtek, sisteregtek. max. feliratos filmet tudtam nézni. szörnyű volt!


36/L

2014. jan. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. 1éven belül ha tobbszor előjön és csúnya, műteni kell. Nálad több értelemben is mullasztas történt. Maszekhoz szabad menni az legalább csinál torokleoltast és meg is mutt. Hiába 5e egy konzolium+vizsgálat tele van a rendelő. Kórházban kb 7órát kell ülni fullorrgegeszeten.
2014. jan. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül itthon maradtam, és egész nap eszem a pirítóst magában, már nem is fáj de még mindig be van duzzadva, és gennyes is lenne ha félóránként nem ennék egy szelet pirítóst. Az a baj, hogy nem pesti vagyok, vidéken lakom, a legközelebbi kórház 25 km-re van, oda járok suliba és volt már olyan hogy egyszer suliból mentem a kórházba(mert előtte ugyan úgy a manduláim miatt itthon voltam, első nem mentem vissza a suliba és utána hangszálgyulladástól kezdve mindenem volt) és meg sem nézték a torkomat, azt mondták csak beutalóval. Szóval hiába megyek be sajnos, nem csinálnak semmit. A háziorvosom meg olyan fajta, hogy inkább mindenkinek felírja az antibiotikumot, minthogy beutaljon.

Félig örülök is neki, mert az a kórház amiről szó volt az előbb háát.. nem szívesen megyek még beteglátogatóba sem, nemhogy ott műtsenek meg(életemben nem voltam még kórházban, se műtve, nem vagyok beteges típus a mandulámon kívül)

2014. jan. 16. 12:54
 5/5 A kérdező kommentje:

első NAP mentem vissza *

bocsi

2014. jan. 16. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!