Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegek, hullott a...

Cukorbetegek, hullott a hajatok, amikor kiderült, hogy cukorbetegek vagytok, vagy volt más hajtünetetek?

Figyelt kérdés

Egy hónapja hullik a hajam, és valaki azt mondta, hogy lehet rejtett cukorbetegségtől is.


Mondom, mim van rendben:

- éhgyomri vércukor (saját mérővel, háziorvosnál is) 4,4-5,3 mmol/l között szokott lenni

- terheléses vizsgálatnál a legmagasabb érték 8,9 volt, de két óra után visszaállt 5,5 értékre

- nincs cukor a vizeletemben

- nem acetonszagú a leheletem

- nincsenek éhségrohamaim

- nincs álmosság és gyengeség kaja után

- nincsenek barna foltjaim és csíkjaim

- nem fogytam (inkább hízás)

- tesztoszteron is optimális

- pajzsmirigy tsh is


A hajhullás diffúz, és nagyjából 60-100 szál jön ki, nagyon ijesztő, mert hosszú ás erős hajam van, és soha nem volt ilyen problémám. Elvékonyodott


Amúgy 34 éves vagyok, nem vagyok terhes perpillanat, és vashiányom sincs.


Kérlek, mondjátok, mit gondoltok, lehet, hogy mégis cukorral van összefüggésben?


Ugyanis semmi okot nem tudtunk találni eddig rá.



2015. nov. 26. 04:25
 1/9 anonim ***** válasza:

szia! először nálam is inzulinrezisztenciát sejtettek, sőt, a TSH-m és a tesztoszteronom is magas volt. Miután a pajzsmirigyemre kaptam gyógyszert, ez a két érték helyreállt. Egy éve hullik, vékonyodik a hajam és zsírosodik, korpásodik is. Nemrég viszont kiderült, hogy gócos a mandulám,az erre kapott antibiotikumtól a fejbőröm sokat javult, viszont a mandulám nem gyógyult meg. Másfél hét múlva műtenek.

(Tehát javaslok egy teljes góckutatást, nálam pl. nem mutatott gyulladást a vérkép és mégis ez a probléma).

2015. nov. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem pont ez volt az egyik fő tünet, mielőtt elkezdték a diabetest kezelni.
2015. nov. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1.: Értem, hát igen, lesz góckutatás, a mandulád amúgy okozott bármi panaszt?
2015. nov. 26. 22:45
 4/9 A kérdező kommentje:

2. Nagyon remélem, hogy még fogsz írni, figyelj, és még milyen tüneteid voltak? A hajhullás volt az egyetlen?

Mennyire rosszak voltak az értékeid?

Tudnál még erről írni? Hogy derült ki?

Privit is írhatsz ha itt nem akarod nyilvánosan írni.

Kérlek válaszoljá

2015. nov. 26. 22:46
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsika lemaradt az l b etű és a felkiáltójel:


kérlek válaszoljál! :-)

2015. nov. 26. 22:47
 6/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


A hajhullás mellett rengeteget fogytam, de ráfogták arra, hogy kijöttem a kamaszkorból és változik a testem. Aztán elkezdett leesni a vércukrom, mivel akkor még nem ettem rendszeresen, volt hogy vacsi volt az első étkezés.

Az értékeim nem voltak nagyon rosszak, éhgyomorral 8-10 körül volt a legmagasabb. Így ebből az értékből hamar lett alacsony is. Cukorbetegek meg úgye azt se tudják maguktól kontrollálni. Így egyszerűen elájultam.

2015. nov. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Igen, okozott, csak nem törődtem vele nagyon sokáig. Állandóan valamilyen trutyit érzek a torkomban (kb. 2-3 éve), rossz közérzet, ízületi fájdalom, az utóbbi időben kialakult ekcéma jelent meg nálam.

Remélem mielőbb kiderül, mi okozza nálad. Jobbulást kívánok!

2015. nov. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Aztamindenit!


Hát nekem is van állandó váladék érzés a torkomban, már több éve, állandóan krákogni kell, zavar, hogy állandóan "ül" ott a nyák, ami nem gyomorsavtól van, és van egy kis ekcéma is, először pikkelysömörnek hitték, de nem az.


Akkor ez a góckutatás kell mindenképp!


Köszönöm mindenkinek, majd beszámolok!

2015. nov. 29. 23:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Remélem sikerrel jársz!
2015. dec. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!