Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS! Tüdőgyulladás gyanús?

SOS! Tüdőgyulladás gyanús?

Figyelt kérdés
Barátom 20 éves, szakácsként dolgozik. Sűrűn mászkál át nagyon hidegből a melegbe ugye. Egy ideje elkezdett köhögni, eleinte ritkán 1-1, de kezd egyre több lenni, és teljesen száraz a köhögés, illetve 1-2 napja mondta, hogy kezd fájni a mellkasa mikor köhög(meg szerintem amúgy is). Láza nem volt, nem panaszkodott. Aggódom érte, mert mint kiderült valamilyen oknál fogva táppénzre nem mehet, és most még 3 hétig többet is kell dolgoznia, mint amúgy. Szerintetek? Előre is köszönöm.

2015. nov. 28. 07:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos a tüdőgyulladás láz nélkül is kialakul. De ez a ritkább eset. Ha van laza is, akkor mar lehet gyanakodni. A mellkasi fájdalom attól is lehet, hogy sokat köhög, és fajnak a mellizmai.

Igazából egy mellkasi röntgen tudna csak megmondani.

Nekem is volt hasonló, nagyon rosszul voltam, úgy mentem el az orvoshoz hogy biztos tüdőgyulladásom volt. Elküldött rontgenre, ahol mondtak hogy minden rendben. Pedig 2 hónapig köhögtem, utána fel évig fajt a mellkasom.

2015. nov. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!