Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen idegi betegség állhat...

Milyen idegi betegség állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:) Egyszerűen nem fér a fejembe mi lehet az osztálytársammal.

Tudni kell az osztálytársamról: Ő az osztály nagy,erős és a "sose tanulok minek?" tagja. Már 7. osztály végén észrevettem, hogy mintha az ideg rángatná szegény gyereket, hihetetlenül fura pofákat vág, felakad a szeme és agresszívan kezd viselkedni de egy szót sem ejt ki a száján. Ezt nyáron teljesen elfelejtettem, Na, jött a 8. osztály .Jóba lettünk, jó barátok és nem csinálta ezeket az idegbeteg mozdulatokat. Viszont ma áll ott a másik barátommal és egyszer csak megint felakad a szeme és a barátom torkához nyúl és fojtogatni akarja de el tudott húzódni és elment. Gondoltam oké, ameddig nem bánt senkit nem baj, de már félek tőle. Jött a tesi óra. Ott csak elkezdte ütni a függönyt és szinte tombolt, ordibált mintha a sátán bújt volna bele. Rettentően ijesztő volt, türelmetlen mintha ki akarná magából űzni de nem sikerülne. Mintha nem tudná magát korlátozni. Milyen betegség állhat a háttérben? Mit csinálhatok ilyenkor, nem akarok félni tőle, valami megnyugtatás vagy esetleg, hogyan reagáljak?



2015. dec. 4. 17:24
 1/4 anonim válasza:
Lehet, hogy skizofréniás, bár a rángatózást meg a szemfennakadást nem tudom hova tenni. Ha csak úgy, ok nélkül kezd el így viselkedni, akkor szerintem ne próbálj beleavatkozni. Tanárok nem veszik észre, hogy valami baj van vele?
2015. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 San Bernardo ***** válasza:

Nagyon sürgősen orvosi szakvélemény kell.

A felakadt szem akár még epilepsziás is lehet, ami életveszélyes, ha nem tudja az illető és nem tudják a környezetében levők (egyébként kezelhető és lehet vele élni).

...Te magad semmit ne csinálj, azonnal orvosi szakellátás kell, a rossz "Hozzányúlás" rosszabb lehet, mint bármi.

Kérlek, hívjál azonnal orvost.

Ez már nem tréfa.

2015. dec. 5. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A tanárok nem veszik észre, vagy lehet észre veszik vagy esetleg tudják. Én sajnos orvost nem hívhatok viszont ha az osztályfőnökömnek szólok biztos csinál valamit esetleg anyukát felhívhatja és elmennek az orvoshoz.

Igazából lehet hogy csak az osztálytársam nem akarja elmondani nekünk,hogy van valami baj van vele.

2015. dec. 5. 08:37
 4/4 San Bernardo ***** válasza:
Jól teszed, ha szólsz az osztályfőnöknek. Akár életet is menthetsz, ha tud róla az ofő, ő majd intézkedik. Minél előbb, annál jobb.
2015. dec. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!