Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pilonidalis cysta/Dermoid...

Pilonidalis cysta/Dermoid tömlő/Sinus pilonidalis. Nem akarok műtétet, mi lenne a megelőzés ami csökkentené a kialakulást? Szőrteleníteni fogok ez már biztos.

Figyelt kérdés

Előzmények:


Kb.4 éve jelentkezett először a betegség. Ülőmunkát végzek. Kb.1 hét alatt le is zajlott. Gennyes váladék távozott pontosan a két farokpofám között egy lyukon keresztül majd teljesen begyógyult. Utána kb.2 éve újra jelentkezett. Akkor viszont csak egy gyulladás zajlott le ugyanott, nem is durrant be hanem felszívódott, és begyógyult. Most újra 1 hét alatt zajlott le a betegség ugyanott, de felfakadt, és megint gyógyulófélben van. Életemben semmilyen műtétem nem volt, és tökéletes egészségügyi állapotnak örvendek, viszont mindenkitől azt hallom, hogy 1 órás műtét vár rám, és nem garantált hogy örökre vége a dolognak. A műtét után kb. fél év is lehet e gyógyulás. Maradandó nyoma maradhat. Nyitva hagyják a sebet. Még gyógyulás közben újra is műthetik, mert újra begyulladhat. Van akit már 7x műtöttek. Viszont együtt is lehet élni vele, nem olvastam hallottam hogy átterjedne szervekre vagy csontokra stb. Most annyit mondott az orvosom, hogy rendszeresen szőrtelenítsek ott, és lehetőleg kerüljem hogy minél többet üljek :D. Köszi, amúgy irodában dolgozom, és kamionsofőr leszek :D. Kérdem én mi az a munka, amitől nem leszel beteg? Van ahol állni kell, van ahol ülsz, van ahol feküdni kell, vagy mindezt a hármat váltogatod. :D.



2015. dec. 5. 12:33
 1/2 Nemes Zoltán ***** válasza:

Utána olvastam.

Hát ha úgy érzed hogy kialakulóban van valami akkor azonnal a sebészetre, mert kissebet kell vágni.

Szőrtelenítést javasolnak, de szerintem az hibás hozzáállás, mert a gondot a bent növő szőr okozza amit ugye nem tudsz szőrteleníteni mert nem kint van szóval , hm.

Én meghagynám a szőrt, mert ha már kinn van akkor nem nő benn, nálam a tőben elkaszált szőrszálak hajlamosak a bőr alatt nőni, ha hozzáférek egy tűvel ki is tudom szedni őket de persze a fenekemen nem férnék hozzá.

Szóval én nem szőrteleníteném , legfeljebb jó röviden tartanám a helyedben:)

De a te tested kísérletezz hogy mi jön be jobban:)

2015. dec. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Dermoid tömlő/ciszta. Nekem is volt, feltem nagyon a mutettol ezert elmentem Sopronba egy orvoshoz aki lezerrel muti ezt es azota minden rendben :) Dr. Lovas Tamás, a lezeres mutet nem olcso, 100.000Ft de nincs labadozas, fajdalom, heg. Az orvos nagyon rendes, csak ajanlani tudom.
2023. márc. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!