Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyetem abbahagyása stressz...

Egyetem abbahagyása stressz miatt?

Figyelt kérdés

BME-re járok , és most készültem ki teljesen, 7.félévben vagyok, de sokat csúsztam, és vannak tárgyak amiken nem bírok átmenni, én nagyon rossznak tartom az oktatást, csak az értelmetlen szivatásra megy ki minden.

Lelki válságba kerültem, már csak altatóval tudok aludni, és egésznap az ágyban fekszek, ezt a félévet valahogy megpróbáltam lehozni, de most is 2 fontos számonkérés lenne még a héten, de már nem bírok tanulni , ha ránézek hányingerem van.

Rájöttem hogy talán nem ezen a területen szeretnék dolgozni, bármi mást szívesen kipróbálnék, de nagyon nehéz ennyi beleölt munka után otthagyni, pedig érzem hogy nem ez az utam.



2015. dec. 7. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Én csak az első félévben vagyok, egy remek (hírű) egyetemen, ahol sajnos rengeteg csalódás ért, a tanárok ordibálnak, ha jegyzetelek, az a baj, ha nem, az, és azt vágják a fejükhöz, hogy minek jöttünk, úgysem fogunk tanulni, mert dögök vagyunk, és ez itt nem a fővárosi egyetem infó kara, hogy tanuljunk is valamit, örüljünk, ha felvesznek valahova, ahova praktikára járunk, mert a tudásunk úgyis nulla lesz. Egyik tanárom például fizikai és értelmi fogyatékos. Nem tudom, hogy lett egyetemi tanár, holott egy egyszerű mondatot sem tud úgy elmondani, hogy ne gabalyodjon bele, és ne hagyja abba. PowerPointtal vetítik a leckéket, odatesznek jegyzetelni, de abszolút lehetetlenség, mert nem értenek a számítógéphez, összevissza nyomogatják, és ugrálnak emmiatt az oldalak között, csak a villogást látjuk a kivetítőn.

Egyszerűen olyan bemenni reggel, mintha egy sötét ködbe lépnék be, ahol tudom, hogy megint eltöltök hat-nyolc órát olyasmivel, amivel abszolút nem leszek gazdagabb (legfeljebb az érzelmi világom lesz gazdagabb egy letargiával) ahelyett, hogy azt az időt valami hasznosra fordítanám. Emiatt jutottam arra a döntésre, hogy abbahagyom, még amíg észnél vagyok. Pedig hülye nem vagyok, matekolimpiászokon dobogós lettem satöbbi, nem ezzel van a baj, még csak tanulnom se kéne, ha leadnák legalább az anyagot. Egyszerűen kikészít lelkileg, és nem vezet sehová.

Azt hiszem, ha a helyedben lennék, csak az tartana vissza, hogy már a hetedik félévben vagyok. Igazából még utolérheted magad, a vizsgák letehetőek utólag is (legalábbis itt, ahol én élek, igen), de nem akarlak ilyen fontos kérdésben befolyásolni, mégiscsak egy egyetemi képzésről van szó, inkább elmondtam, hogy én is hasonló cipőben járok, és hogy én hogyan döntöttem. Esetleg beszélj a kartársaiddal, hogy ők hogyan élik ezt meg, ha volt olyan veletek, aki abbahagyta, kérdezd meg, miért hagyta abba. Ha van olyan személy az életedben, akinek a tanácsára érdemes odafigyelni, akihez tudsz fordulni segítségért anélkül, hogy lehordana, hogy miért akarsz kudarcot vallani, akkor beszélj vele is.

Remélem, hogy olyan döntést hozol, amit nem fogsz megbánni, hanem megoldást fog hozni, függetlenül attól, hogy maradsz, vagy elmész :)

2015. dec. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szamo77db ***** válasza:
Nézd, nem csak az az ember, aki diplomás. Meg aztán azt hiszem neked sem hiányzik egy ideg összeroppanás. Évet is halaszthatsz, hogy alaposan kipihend magad. Jobb nem jut eszembe most.
2015. dec. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak ez kattog az agyamban, nagyon fáj hogy nincs jó megoldás.
2015. dec. 12. 07:57
 4/5 eSzik válasza:

Szerintem, ha már 7 félévet lehúztál, én tuti befejezném, higgadt fejjel beosztanám, hogy mik azok a tárgyak, amiknek meg kell lennie a következő félévben (gondolom csúszol), hogy többet már ne csússz, és legyen az a célod, hogy pl. 2 félév alatt elvégzed a maradékot a BSC-ből és utána nekikezdesz egy másik szaknak.

Vagy most elmennék e félév végén 1 év "szabadságra" (2 passzív félév) addig keresnék más területet, ami tényleg érdekel, és akkor jobban átlátnád, hogy megéri-e még azt az x félévet eltöltened a BME-n, és így fogy az államilag támogatott féléveid száma, de mégiscsak lesz egy diplomád.

2015. dec. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sz* le és kezdj el mellette vmit melózni ami kötődik a szakodhoz, ha a munkában egy picit is sikeres vagy akkor fejezd be. Ha full kudarc akkor váltás, lehet pár kreditet elismernek az új szakodon.
2020. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!