Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gond az, ha így tartja vissza...

Gond az, ha így tartja vissza a vizeletét?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, a lány már kiskorában, óvodás korától kezdve úgy tartja vissza a vizeletét, hogy valahogy ráül a sarkára. Mintha guggolna, és a sarka pont a kimenetnél van odanyomva. Közben erőlködik néha, látszik a benedvesedett szemén és az arckifejezésén, hallszik a légzésén. Ha valahova elmegyünk, nem bírja, és soha nem is bírta sokáig tartani (vizeletfertőzést kapott ovis korában, ami évekig tartott), és volt olyan, hogy amint a fürdőbe ért, már nem bírta ki, míg lehúzott magáról mindent, a fent leírt módszerrel tartotta vissza.

Az a gond, hogy lassan már elmúlt 18 éves, és még most is tartja így vissza.

Ez gond lehet? Ismertek még hasonló esetet? Esetleg a záróizmait mivel tudnánk erősíteni?



2015. dec. 7. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Miért csinálja? nem kellene neki egy pszichológus?

2. Vannak intim tornák a vizeleti problémákra,de szerintem neki a fejében van a baj.

2015. dec. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt mondja, azért csinálja így, mert ha simán az izmaival próbálja, nem tudja visszatartani, nem elég. Úgyhogy ha nincs lehetősége egy fürdőbe futni, így tartja vissza.
2015. dec. 7. 10:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy gond! Mondjuk én nem is értem, hogy ezt hogy találta ki. Mit csinál amikor mondjuk suliban van?
2015. dec. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát, ha az izmai nem záródnak, valamit ki kellett találnia :D Az iskolában a széken úgy ülhetett, ahogy akart, tehette a sarkát, ahova akarta, s gyakran ment a fürdőbe, a tanárai is kiengedték, ha minden kötél szakadt, az nem volt probléma soha. Inkább az kínosabb neki, ha el kell mennie valahova, bevásárolni, számlát fizetni, vagy ilyesmi, ahol nincs lehetősége rögtön elfutni egy fürdőbe. És mivel már elég nagy lány, és még mindig nem tudjuk, mi lehetne megoldás, gondoltam, felteszem itt a kérdést, hátha ismer valaki hasonló helyzetet, és tud ötletet adni. Orvosoknál rengeteget jártunk évekig, senki nem mondott semmit, azt mondták, minden lány ilyen...
2015. dec. 7. 11:03
 5/8 anonim ***** válasza:
A fürdő az a wc?
2015. dec. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen. Itt nálunk magára a helyiségre a fürdőt mondják, a wc csak maga az eszköz. Elnézést!
2015. dec. 7. 11:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt nem hiszem, hogy azt mondták az orvosok, hogy minden lány ilyen!

Milyen orvosoknál jártatok?

Igaza van az elsőnek, ez valószínűleg már pszichés gond lehet. Keressetek fel egy pszichológust ugyanis a lányod már teljesen kondicionálta magát erre a magatartásra.

2015. dec. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm!

Mindenfelé jártunk, ahova csak elküldött a családorvos, magán-, közklinikán, gyermekklinikán, pszichológusnál, és valóban mind vagy azt mondták, hogy a lányoknak baja van a vizeletvisszatartással, vagy azt, hogy a lányoknál ez természetes. Meg is lepődem, mert így lesöpörni az asztalról ilyesmit... S hogy csak általánosságokat mondtak, semmi rá vonatkozó konkrétumot nem... Másképp nem jöttem volna ide kérdezni :)

2015. dec. 7. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!