Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rossz ülés miatt fáj a hátam....

Rossz ülés miatt fáj a hátam. Mitől múlna el?

Figyelt kérdés

Elég görnyedten ülök az a baj... Hát, kihúzhatom magam persze, de attól még ugyanúgy fáj, és mostanában egyre jobban... Mitől múlna el?

Azt tudom, hogy egy sima masszázstól nem fog...


2015. dec. 7. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem pont attól szokott fájni, hogy folyamatosan ügyelek a tartásomra, és mivel gyenge a hátizmom, egy idő után megerőltetővé válik, és amiatt fáj.

Nekem a jóga segített nagyon sokat, mert erősíti az izmokat, de át is nyújtja a gerinccel együtt. Ha nem akarsz belevágni ebbe a sportba, akkor is érdemes youtube-on keresni pár gyakorlatot, napi 2x10 perc is csodákat tesz.

A másik ami nekem segített, az a Flabélos. Nem akkora durranás, mint azt sokan állítják, és meggyőződésem, hogy jelentős fogyást nem lehet elérni vele, de a hátfájásra tényleg jó.

2015. dec. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem számítógépezés közbeni, huzamos ideig tartó görnyedt üléstől fájdult meg kétszer is. Méghozzá ideget is becsíphetett, mert például az első alkalommal mozdulni sem bírtam a fájdalomtól. De hallani sem akartam orvosról vagy műtétről, amire az egyik ismerősöm ment. Hanem elhatároztam hogy meggyógyulok, nem tehetem meg hogy beteg legyek mert az élet másra való. Ez fontos lépés volt, az elhatározás és akarat hogy meggyógyulok. Ezért az első fájdalomkor kialudtam magam. Nem is tehettem mást hisz ébren csak mozgattam volna. Ébredés után már enyhült a fájdalom. Továbbra is kerültem a görnyedt ülést és sokat pihentettem. Mikor már alig fájt, kíméletesen gyógytorna jellegű mozgásokat végeztem, először csak keveset. Így fokoztam az erősítést. A nagy öröm az volt mikor már Rambo-nak éreztem magam és a szülői házunknál csákánnyal és fejszével irtottam a bozótot, hogy maximálisan erős legyen a gerincem. Még a könnyem is hullott az örömtől. Valamint volt úgy hogy 100 km-t tekertem biciklivel. Persze ez nem egyszerre volt a fájdalom után, fokozatosan jutottam el odáig.

Azóta is ülök görnyedten, de mindig végzek kompenzáló testmozgásokat. Még ülés közben is.

Ez a kettő volt az én okító videóm arról hogy miről is volt szó mikor moccanni sem bírtam:


Porckorongsérv - mitől lesz gerincsérved és hogyan gyógyulj meg belőle 1.

https://www.youtube.com/watch?v=ox9LteLslmA


Mitől leszel gerincbeteg és hogyan gyógyulj meg belőle? 2.

https://www.youtube.com/watch?v=Gc3JbdsWTtw


De neked még nem alakulhatott ki ilyen súlyos változat, nem csíphette be az ideget, de a fájdalom figyelmeztetés arra hogy a görnyedt ülést kompenzáló mozgásokkal egészítsd ki. A számítógépezés a tapasztalatom szerint meglepően "veszélyes" munkakör, mert a görnyedt ülés vagy a sokáig tartó végtag mozdulatlanság elég sok problémát okozhat.

2015. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!