Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Béta-blokkolóról (propranolol)...

Béta-blokkolóról (propranolol) hogyan lehet leszokni, ha egyáltalán le lehet?

Figyelt kérdés
Magas pulzusra és erős szívdobogásra írták fel nekem, amire azt mondták, hogy idegesség miatt van. Nagyon fáradt vagyok tőle mert a pulzust alacsonyan tartja. Nem tudok sportolni, hasamra felszedtem. Viszont a magas pulzus sem a legjobb (120-130/perc), rossz közérzetet csinál. Ha nem szedem be a gyógyszert időben, pár óra múlva már érzem is, hogy gyorsan ver a szívem. Mi a legjobb megoldás erre a problémára, mert gyakran előfordul, hogy olyankor is elkezd gyorsan verni, amikor nem érzem magam különösképpen idegesnek.
2015. dec. 9. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Franc tudja, mi az igazság.Manapság mindenre ráfogják, hogy idegességtől van.Szerintem ezer más oka lehet, most nem mennék bele, bár ha kivizsgáltak és nem találtak mást, akkor próbálkozhatnál nyugtató teákkal, nagyon jók!

Vagy irass fel másik béta blokkolót.Sokféle van.Mennyit kell szedned naponta?Én évekig szedtem, már nincs bajom, csak megszokásból veszek be napi negyed szemet, hogy véletlenül se ugorjon fel a vérnyomásom, tehát megelőzésnek.Eleinte én is azt hittem hogy hízlal, de aztán rájöttem, hogy csak én voltam ellustulva azért jött fel a 6 év alatt pár kiló, amit a legutóbbi melóhelyemen úgy ledolgoztam, hogy azóta sem megy feljebb 55 kilónál, visszanyertem régi súlyom és egy deka sem jön, hiába szedem a bétablokkolót.Viszont már nem vagyok pánikbeteg, úgyhogy többet mozgok, ez látszik meg.

2015. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát volt vérvétel + 4 EKG és azt mondták jók az eredmények és, hogy ideg alapon vannak a tünetek. Azt mondták teljesen egészséges a szívem. Viszont érdekes, hogy gyakran van olyan, hogy csak ülök és olvasok valamit és egyszer csak érzem, hogy el vagyok kábulva, megmérem a pulzusomat és gyors. Szóval nem tudom, mennyire idegesség. De tény, hogy a béta-blokkoló segít...csak rengeteg mellékhatással. De hát valamit kell szednem, mert ha nem akkor attól rettegek a 130 as pulzusommal, hogy szívinfarktust kapok. Mondjuk béta-blokkoló hatásától is félek, nehogy kárt tegyen a szívemben. Esetleg más gyógyszerek vannak még?
2015. dec. 9. 14:38
 3/5 A kérdező kommentje:
Most naponta 30 mg-ot.
2015. dec. 9. 14:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz semi bajod tőle.De ha félsz, igyál sok citromfűteát.Nagyon jó szívidegesség ellen.Gyógyszerek közül talán a frontin, na de annak még több mellékhatása lehet.
2015. dec. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként van ilyen szorongás is, hogy állandóan a vérnyomásodra meg a szívverésedre figyelsz, próbáld meg elterelniba gondolataidat.

Ami segíthet: magnézium glicinát (nem a dm-ben kapható, magnézium oxid, ami kb semmit nem ér). Online megtudod rendelni por formájában. Illetve kálium. Én először a glicinátot próbálnám ki.

2021. okt. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!