Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az EKG kimutatja azt, hogy...

Az EKG kimutatja azt, hogy szívkoszorúerekben vagy ütőerekben dugulás van?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok és eléggé fáradok. Az EKG-n semmi különöset nem állapítottak meg, annyit mondtak, hogy ideges fáradt szívem van. Mégis arra gondolok, hogy mi van akkor, ha mégis meszesedés van az ereimben és azért kínlódik a szívem és érzem magam fáradtnak. Mennyire lehet bízni az orvosokban?
2015. dec. 11. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:

nem mutatja ki, de 27 évesen nem lesz akkora meszesedés az ereidben, hogy azt érezd

27 évesen inkább valamilyen pszichés ok állhat a háttérben

2015. dec. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Annyi mindent nem mutat ki az EKG...Vajon miért az EKG az alap vizsgálat amikor a szívről van szó?


Az, hogy 27 vagyok szerintem semmit nem bizonyít. Megannyi esetről hallani, hogy fiatalok járnak nagyon csúnyán. Csomó szart megeszünk manapság ami okozhat bármit akár egy fiatal szervezetben is.

2015. dec. 12. 09:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Az EKG azért alapvizsgálat, mert sokmindent kimutat, és egyszerűen, olcsón el lehet végezni. Sajnos azonban nem mindenre jó, ritmuszavarok, infarktus és még 1-2 dolog kimutatására hasznos.

Fiataloknál valóban hallani mostanában szívhalálról, ezek általában sportszív miatt alakul ki, ami nagyjából azt jelenti, hogy élsportolók esetében megnagyobbodik a szív és emiatt olyan súlyos ritmuszavarok alakulhatnak ki, amibe bele lehet halni

2015. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!