Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi bajom van? Annyira elegem...

Mi bajom van? Annyira elegem van már?

Figyelt kérdés

Az egész áprilisban kezdődött egy menstuáció alatti hasmenéssel és hasfájással. A menstruációval együtt az is elmúlt. Innentől kezdve a menstruáció alatti hasfájás állandóvá vált, hasmenés nem volt mindig. Viszont a széklet állaga megváltozott sokkal lazábbá, ez is állandó lett. Júniusban volt egy vakbélműtétem de előtte nem voltak biztosak, hogy az. Elvileg az volt, de a tünetek nem tűntek el, folytatódott minden, a hajam csomókban hullott egész nyáron is.

Szeptemberben mikor meg jött vizes hasmenés volt kétszer, hasfájás és most már nem jobb oldalt hanem inkább bal oldalt szúrt. A műtét előtt mindig a jobb oldalt szúrt. Itt a bal. Egy másik kórházba mentem mert nem voltam otthon, ott is kivizsgáltak, a nőgyógyászati vizsgálatok negatív lett, viszont azt mondták hogy a tünetek alapján petefészek gyulladás, a hasmenést nem tudták hová tenni, betették valami fertőzésnek, pedig egyáltalán nem az volt, mert akkor le se szálltam volna a wc-ről.

A műtét előtti CT szerint vagy vakbél vagy petefészek gyulladás jobb oldalt.

Nem fektettek be mert vakbél már kizárva, felírtak két erős antibiotikumot, azokat bevettem októberben de nem tudtam végig szedni mert túl erős volt, de a gyulladást levittem, hajam már nem hullik csomókban mint előtte.

Elmentem megint nőgyógyászhoz, volt citológia, vizsgálat és ultrahang. Minden negatív lett. Október és novemberben nem volt gond a menstruációval, kicsi hasfájás volt de hasmenés nem. Novemberben visszatért a normális széklet, akkor volt időpontom a gasztroenterológusnál, elmeséltem neki mindent az elejétől, vittem a papírokat, addigra a normál széklet eltűnt, megint lazább lett, de nem hasmenés. Mivel minden vizsgálat meg volt, elküldött két gyógyszerrel és ha gond van akkor menjek vissza meg ha nem segít a gyógyszer. Az egyiket már kipróbáltam, az nem segített.

December 7-én kellett volna megjönni, de nem jött meg de innentől kezdve napi 1x hasmenés szinte mindennap.

A ripedon gyógyszertől késett nagyon mert tegnap jött meg a hasmenés nem múlt el. Délután bal oldalt iszonyatosan szúrt, meg fájt az alhasam, de csak bal oldalt, és nem az a menstruációs görcs volt, hanem egész más. Meg sem tudtam mozdulni, mellette a szokásos hasfájás. Ez volt a legkegyetlenebb fájdalom. Mióta megjött csak kevés mennyiségű hasmenés távozik.

Gyulladás nem lehet, mert a hajamból meg tudom ítélni, egyáltalán nem hullik.

A másik gyógyszer a normix, ami antibiotikum. Ha a menstruáció után a hasmenés nem tűnik el, akkor kénytelen leszek kipróbálni, mert csak akkor mehetek vissza az orvoshoz. Szerintetek ez mi lehet? Nagyon idegesítő már, tönkre teszi az életemet. Havonta egy vagy két napot mindig elvesz ez a szar.



2015. dec. 16. 16:01
 1/2 A kérdező kommentje:
ettem probiotikumot de szart se ért a hasmenéses napokon. A széntabletta sem segített, csak jól megfogta a székletet, de ugyanolyan volt.
2015. dec. 16. 16:06
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon régi kérdés, de kiderült mi volt ez neked?

Nekem ugyan nincsenek fájásaim vagy ilyesmi, de mensi előtt nekem is gyakori a lazább széklet napokig, most 2 napja késik és napok óta egyszeri lágy székelésem van.

2021. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!