Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PanCK pozitivítás mit jelent?

PanCK pozitivítás mit jelent?

Figyelt kérdés

#PanCk
2015. dec. 18. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
csak nagyon orvosi oldalakat adott a kereső, kédezd meg az orvost, akitől kaptad a leletet
2015. dec. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, egy oldalt nem találtam, ahol ilyen van részletezve, a dokim meg midenről beszélt, csak erről nem.
2015. dec. 18. 14:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez így kevés, kellene a teljes leírás. A Pan-ck egyfajta tumormarker.
2015. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Immunhisztokéniai reakciók során intenzív pan-CK pozitivítás mellett szintén kifejezett p63 expressiot mutat, S100 negatívak, S100 reakció során csupán dendricitus sejtek jelölődnek.

EBV jelenléte megfelelő működő kontrollreakció mellett nem azonosítható.

p 16 immunhisztokémiai reakciója során kifejezett pozitivítás látható, ami HPV asszociált laphámcarcioma lehetőségét veti veti fel.


diag: rosszul differenciált laphám carcioma infiltrációja a vizsgált nyirokcsomóban.

A morphologiai kép alapján első sorban nasopharengiális tipusú laphám carcioma metastásisának lehetősége vethető fel az EBV negativitás ellenére is, illetve a p16 pozitivítás miatt oropharynx vizsgálata és nőgyógyászati vizsgálat is javasolt.

( Carcinoma planocelulare metasticum k.m.n )


HPV vizsgálat folyamatban"


Dokim pislog, merthát füll-orr-gégészetileg nincs semmi, ami rákos lenne az ég adta világon .


Nőgyógyászati rákszűrés augusztusban negatív volt, most ismétlejük, és akkor hol az a primér daganat?


Azt mondta, az esetek 20-35 százalékában a primert feldolgozza már a szervezet, mikorra a szekundert kifogják a szűrésen :)

2015. dec. 18. 16:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hova jársz, de ha lehet kérj egy PET-CT vizsgálatot és a Kékgolyóban a fej-nyak sebészeten keress meg valakit, tudom ajánlani Dr. Koltai Pált, nagyon jó, lelkiismeretes szakember.
2015. dec. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)


Még nincs kialakult terv, egyenlőre a dokim nem hiszi el az eredményt, mert nincs daganat fül-orr-gégészeti helyen.


Ez a kivett laterális ciszta szövettana.

És én se úgy nézek ki, mint egy áttétes rákbeteg

2015. dec. 18. 18:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Remélem élsz még?


Mi lett veled, orvos valaszol oldalon is lattam a kerdesed, ott a doki szinten PET / CT -et es endoszkopos vizsgalatot javasolt fulorrgegeszvonalon.


mi volt a megoldas?

ápr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!

A 10. Evet taposom, semmi kezeles, semmi bajom.

Koszonom a torodesed! 😊

ápr. 13. 10:28
 9/9 A kérdező kommentje:

Ui: 5 evig kovettek minden uton-modon. Pet, Mr hegyek, Ct-k, endoszkopiak, Prexekmeg se kottyantak mar.

Az elso felev utan felmerult a falspozitiv eredmeny, vagy osszekevert szovettan eselye. Mindkettot elfogadom es nem hibaztatok senkit.

Minden oke, es az is marad. Udv: Orsi

ápr. 13. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!