Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Okkal gyanakszom trombózisra?...

Okkal gyanakszom trombózisra? (sos! Megőrülök itt lassan)

Figyelt kérdés
A bal nagylábujjamon benőtt köröm volt ez év márciusától, most hétfőn műtötték (kivágták a vadhúst és mátrixozták). Levették a körmöm, eltávolították a körömágyat. szerda, de inkább csütörtök óta érzem azt, hogy dagadt a bal lábam (a lábfejem, a bokám és vádlim leginkább), és meleg is egy kicsit a lábam. És egy kis nyomást is mintha éreznék a lábamban, de nem fáj (még). Néha itt ott kicsit pár másodpercig nagyobb a nyomás, aztán elmúlik. Ma voltam vissza a sebészetre kontrollra, ott említettem, hogy meg van duzzadva a lábam, a doki azt mondta, hogy eléggé gyulladt volt a benőtt körmöm mikor műtötte és ez azért lehet, de ha nem múlik el hamarosan, akkor menjek vissza és hogy én fiatal vagyok még a trombózishoz.
2015. dec. 18. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

az nem vszínű h trombózis, akkor inkább hófehér lenne a lábad és pokolian fájna de kb ordítanál.

inkább gyanakszok arra mivel mondtad h meleg is h szépen begyulladt, azaz kicsit belobbant, szal mindenképp menj el vele vhova, mert kéne rá antibiotikumos kezelés, nem ám elfertőződik jobban vagy vérvérgezést kapsz. mindenképp lássa vki, ne éjjel legyen mentőzés belőle!

2015. dec. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És hová menjek vele most? Sebészeti szakrendelés délig volt csak. A doki ránézett a sebemre. Az ambuláns lapomon ez áll:

Amnézis:

Kontroll

Kötéscsere, sebe rendben, otthon köthető.


Ennyi.


Tegnapelőtt ez állt a kezelőlapon:


Amnézis:

Kontroll.

Sebe lobmentes, a lápiszolás helyén kisebb, felületes necrosis.

Betadines-Phenilbutasonos fedés.


Jav.: otthonában kamillás borogatás, Betadines ecsetelés.


Kamillával bevallom őszintén nem borogattam, mert a doki azt mondta áztassam kamillában, a lapon meg borogatás van, inkább hagytam a francba, még valami rosszat teszek vele. Természetesen átkötöztem magamnak, betadinozás is volt.

2015. dec. 18. 17:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy trombózis, viszont legközelebb tartsd be az orvos utasításait, és ne a GYK-n akard igazolni a magatartásodat. A kamillás áztatás nagyon jó az ilyen sebekre.
2015. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nemsokára szerzek kamillateát és áztatni fogom, de mégis meddig kell áztatni? Meg hogyan? Sosem csináltam még ilyet...

Pl. egy lavórba beleöntöm a kamillateát, amit megfőztem?

2015. dec. 18. 17:58
 5/5 anonim ***** válasza:
hát pedig sztem nem jó ez így, reggelre simán úgy bedurranhat h csoda lesz kezdeni vele vmit. szal én a helyedben most bemennék a sebészetre és igenis nézzék meg, ügyeletnek kell lennie, főleg h meleg, ez nagyon nincs jól mondom, és némi kis kamilla nem elég erre ... ide ütősebb antibiotikum kellene, de hát így távolról én se tudlak megnézni és felírni neked vmit :)
2015. dec. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!