Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit javasoltok? Segitsen...

Mit javasoltok? Segitsen akinek volt hasonló problémája!

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt eljutottam a fül orr gégészetre mivel már 2 hónapja a torkam fájt és zavart hogy mi lehet vele .Aznap amikor mentem sokan voltak,gondoltam elhalasztom megint és hazamentem.Elkezdtem olvasni hogy mi lehet,persze ilyenkor az ember olvasd csomó hülyeséget és feltételezi hogy neki is az van.Végül olyan rossz közérzet kapott el hogy elhatároztam hogy visszamegyek,eközben kezdtem reszketni,gomboc érzés volt a torkamban. Aztán sikerült bekerülnöm,a doktornő megállapitótta hogy semmi veszélyes helyzet nincs,hamar helyrejövök.Akkor pillanatnyilag megnyugodtam,de este újra előjött a rossz közérzet,hidegrázás stb.

Valahogy eltelt az éjszaka és másnap délután előjött újra és elmentem a sürgősségre, ott megállapitották hogy pánik rohamom volt.Ugy gondolom hogy az ez év stressz és csomó mindennért aggódás miatt betelt a pohár(amugyis aggodó tipus vagyok).Semmi különöset nem mondtak hogy hogy oldjam meg ezt a pánik rohamot(csak kaptam nyugtatót) ha még előjön,csak javasolták hogy menjek kardiologushoz és ,ha a családorvos is ugy látja hogy szükséges.



2015. dec. 19. 11:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Amugy 19 éves fiú :)
2015. dec. 19. 11:46
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon tipikus, amit írsz. A stressz, szorongás valóban válthat ki ilyen tüneteket, a legjobb módszer a relaxáció, amit persze könnyebb javasolni a szorongó típusnak, mint véghezvinni.:-) A torokfájásodat okozhatja a túlzott gyomorsavtermelődés, aminek szintén a stressz, esetleg a rossz étkezési szokások is lehetnek a hátterében.

Próbáld meg kiiktatni az életedből a stresszfaktorokat, keress olyan tevékenységeket, amik kikapcsolnak. A jóga, vagy más, relaxációs technikák is segíthetnek, sport vagy egyszerű séta is hasznos. Figyelj oda az étkezésre, naponta többször (5-6 alkalommal) egyél, ne a teljes jóllakásig, ne feküdj le tele hassal. Csoki, nagyon fűszeres ételek, kávé, cigi nem tesznek jót, viszont reggel egy pohár citromos víz éhgyomorra igen.

Családorvoshoz érdemes lenne elmenni, hogy a szervi okokat (elsősorban kardiológia) kizárják. Ismételt pánikrohamnál a klasszikus papírzacskóba légzés segít.

2015. dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fordulj inkább egy nagyon jó pszichológushoz, ugyanis az elhúzódó torokfájást, pl. okozhatja egy kikezeletlen légút fertőzés, vagy mondjuk reflux.

Kivizsgálnak, kapsz rá kezelést, jó napot.

Viszont amit leírtál az valóban pánikbetegség, amit meg gyógyszeresen nem lehet meggyógyítani, úgyhogy a nyugtatót nyugodtan kidobhatod a kukában. Amíg nem tisztázod magadban, hogy nincs komolyabb bajod, de ha van is, orvoshoz fordulsz és amit orvos mond, az úgy van, nem kell öndiagnosztizálást folytatni a neten, egy jó pszichológus meg segít abban, hogy hogyan tudj meggyógyulni. És nyugodtan tudom a figyelmedbe ajánlani a jógát is, magamnak is e kettő segítségével sikerült kigyógyulnom a pánikbetegségből immár évek óta!

2015. dec. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

már megállapitotta a doktornő hogy mi a gond torkammal,kaptam rá gyógyszert is.

Amugy nem cigizek,kávézok

Heti 2x járok kosarazni

2015. dec. 19. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!