Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Félek az elalvástól, remegek,...

Félek az elalvástól, remegek, szorongok. Pánikbeteg lehetek?

Figyelt kérdés

Mindig is félénk, szorongó típus voltam, de az utóbbi hetekben/hónapokban egyre jobban erősödik a pánik bennem. Mikor az alvásra kerül sor este, mindig félek, hogy megint felkelek hajnalban, fáj a hasam és remegek. Nem igazán tudom kezelni, azt se tudom, mitől lehet, mivel nem érzem, hogy bármiért is izgulnom kéne. Olvasgattam már a neten ezzel kapcsolatban, és felmerült bennem, hogy lehet, hogy pánikbeteg vagyok, de lehet, csak túllihegem ezt az egészet és ha nem foglalkoznék vele el is múlna. Voltam a múlt hónapban orvosnál, felírt egy gyógyszert (Sedatif pc), de nem érzem, hogy sokat segítene. Nagyon idegesít már néha, mivel félek, hogy mikor leszek megint rosszul. Sokan mondják, lehet csak álmatlanság miatt van, de emiatt még aludni se tudok rendesen.

15/L



2015. dec. 21. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet! Biztosan nincs semmi, ami miatt izgulsz? Suli, szerelem, család? Bár, ha írod hogy mindig is szorongó típus voltál...

Én a helyedben beszélnék a szüleimmel és keresnék egy másik orvost! Az is lehet pszichológus tud segíteni.

2015. dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hosszúhajú ***** válasza:
ez még nem pánik szerintem - volt pánikom - ez szerintem szorongás. rendes gyógyszer kellene talán, ami vényköteles és specko pszichiátriai gyógyszer. na meg egy terapeuta hogy felderítse honnan jön a baj. kérj egy pszichológustól időpontot. egy pánikban olyan erős tüneteket élsz át, hogy ott már nincs kérdés, hogy pánikod van. kezed lábad remeg hányinger szédülés, halálfélelem... a gyógyszernek is idő kell hogy kifejtse a hatását, ha hosszabb ideje nem javul semmi enyhébbtől, én erősebbre váltanék.
2015. dec. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engem évekig kezeltek szorongásos depresszióval, de a nyáron sikerült elhagynom a gyógyszereimet. A novemberi, decemberi sötét, ködös idő nagyon rossz hatással volt rám. Plussz még hozzá az ünnepi készülődés okozta stressz(megfelelési kényszer a családom felé)fokozta az egyre rosszabbodó alvásokat.Kb. 10 óra körül fekszem és hajnali 3-4!! körül tudok csak elaludni,iszonyú.Már nem bírtam tovább és bevettem a korábban szedett depis gyógyszeremet, most újra jól alszom.Ezt pszihológus írta fel nekem. Nem érdemes tovább szenvedned, mert csak rosszabbodik a helyzet! Keress fel szakembert, ha van rá lehetőséged, magánrendelésen.Házi orvostól is kaphatsz nyugtatót, de ő nem tudja az okot kideríteni, ami hosszútávon nem fog megoldást jelenteni.Korodat nem írtad, én is mindig szorongó voltam, már huszonéves koromban.Állandó migrénes fejfájásaim voltak, mindez már a múlté, a szorongás kezelhető, fel a fejjel és bátorság!
2016. jan. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!