Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandulagyulladás 3 hete?

Mandulagyulladás 3 hete?

Figyelt kérdés
Amikor először fájt a torkom elmentem orvoshoz,ő Augmentin duot írt fel (2x1, 7 napig)...végig szedtem,majd egy hét múlva megint nyelni nem tudtam,a számat alig tudtam kinyitni,a nyirokcsomom be volt duzzadva,a mandulámnál fehér foltok voltak...azt mondta a doki,hogy rossz baktériumot céloztunk meg...felírta a Klacid Uno 500mg retart filmtablettát és algopirynt...holnap fogom bevenni az utolsó tablettát,fájdalmaim nincsenek,a nyirokcsomom rendben van...de még mindig vörös a mandulám és fehér foltok vannak rajta...lehet,hogy ez a gyógyszer is csak felületes kezelés volt és újra beteg leszek?

2015. dec. 22. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
A Klacid jó erre, de elképzelhető, hogy még egy kúrát végig kell szedned, majd a doki eldönti. Jó lenne valami immunerősítőt, multivitamint is szedni, eléggé legyengülhetett a szervezeted.
2015. dec. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum nem hat vírusra. Kéne eogy torokváladék teszt,hogy tudják,egyáltalán,mi okozza ezt nálad.
2015. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gennycsapok a manduládon bakteriális fertőzésre utalnak. Mindenképp kellene egy tenyésztés.
2015. dec. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos, két antibiotikumkúra után valszeg semmi értékelhető nem fog kitenyészni.
2015. dec. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy a dokim csak január 4-én rendel legközelebb...holnaptól már az SZTK-ban sincs rendelés,csak ügyelet...

Az ügyeleten tudnak felírni gyógyszert?ha tovább kellene szednem az antibiotikumot....

2015. dec. 22. 15:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Beszéld meg az ügyeletessel, de ne éjszaka menj.:-) Mondd el neki a kórtörténetet, hogy képben legyen.

Helyettesítő doki sincs holnap? Elvileg még normál rendelések vannak, ésszerűbb lenne oda bemenni, az ügyelet alapvetően az akut esetekre van.

2015. dec. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nincs rendelés holnaptól (december 23-január 3-ig).

Csak ügyelet lesz :(

2015. dec. 22. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!