Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha lisztes ételek után puffadá...

Ha lisztes ételek után puffadást és hasmenést tapasztalok, elég, ha megpróbálom kerülni ezek fogyasztását?

Figyelt kérdés

2016. jan. 1. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha az megoldja a problémát, akkor szerintem ez a legjobb, amit tehetsz, igen.
2016. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Menj dokihoz mindenkeppen. Lehet mas az oka, az sem mindegy hogy a glutenre vagy érzékeny vagy a buzara. Menj gasztróra, addig pedig NE diétazz.


(én glutenerzekeny vagyok, ha kerdesed van irj nyugodtan)

2016. jan. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig elég értelmes gondolat elhagyni a glutént, s ha ez elég, akkor minek a vizsgálat?

Jó, ha valaki nem akar lemondani a kenyérről, akkor számíthat, hogy a gluténre vagy a búzára érzékeny (ha van ilyen külön, ehhez nem értek), bár akkor is magának kell sütnie, a bolti gluténes cuccok szinte mindig búzásak is egyben.

2016. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2. Vagyok.

Ha akar adókedvezményt majd akkor ahhoz kell a dokitól papir. Ha elkezd diétázni és utana megy kivizsgálásra téves lesz az eredmény ezert vissza fogjak terhelni.

A gluten nem egy csunya rossz egészségtelen dolog, csak egyszeruen van aki érzékeny rá, mint a tejfeherjere, laktótra, tojásra, vagy valaki allergiás a mogyorora. Kb ugyan az.

Mas kerdes ha valaki onkentesen elhagyja mert ugy gondolja hogy egészségtelen es mas ha valakinek tünetei vannak, problemat okoz valamilyen étel.

2016. jan. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm a válaszokat. Szóval az sem mindegy, hogy mi az összetevő? A glutén az nem ugyanaz, mint ami a lisztben van?
2016. jan. 1. 18:18
 6/8 anonim ***** válasza:
A glutén tulajdonképpen a sikér. Ettol lesz a kenyér kenyér. Van a búzában (a tönkölyben és az alakorban is), rozsban, árpában. Rengeteg infot találsz a neten, de nekem is írhatsz privatot es tudok neked segiteni kicsit
2016. jan. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ikonstar ***** válasza:

Az allergiák és intoleranciák esetében jó lehet a problémás ételek elhagyása, a lisztérzékenység (gluténérzékenység) viszont egy autoimmun betegség, aminél lényeges a helyes diagnózis. Ez egy életet jelentősen befolyásoló állapot, amivel jól együtt lehet élni.

Mivel a lisztérzékeny ember teste a glutén elhagyása után elkezdi regenerálni önmagát, ezért célszerű a diéta megkezdése előtt elvégeztetni a vizsgálatokat, mert később már hamis negatív eredményt mutathatnak. Azt tanácsolom, hogy kérj beutalót a gasztroenterológiára.

2016. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, elmegyek az orvoshoz. 2-esnek: még csak gyanakszom a tüneteim miatt, de ha tényleg ez a betegség áll fenn, okvetlenül kérni fogom a segítségedet. Addig is boldog új évet mindenkinek!
2016. jan. 2. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!