Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy valami étel...

Lehetséges, hogy valami étel miatt fekete a székletem?

Figyelt kérdés

Most a napokban ettem valamiféle húst, ami eléggé megsült, nem volt égett íze, de eléggé annak nézhet, arra gondoltam, hogy lehetséges ha ez miatt fekete a székletem egy része?


Esetleg még az jutott eszembe, hogy belső vérzés lehet, de nem tudom, hogy mitől...Lehet, hogy a legutóbbinak tényleg túl nagy volt az átmérője és megsértett valamilyen eret kifele jövet?


Szerintetek meddig érdemes várnom vele, mielőtt kivizsgálásra mennék? 1-2-3 nap belefér így itthon? Egyébként nem érzem magam rosszul, ugyan úgy érzem magamat, mint bármikor máskor.


2016. jan. 2. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha megsért egy eret, az piros, nem fekete. A vastagbélben vagy a gyomorban kell véreznie ahhoz, hogy fekete legyen. Várj pár napot, aztán ha ismétlődik, orvos.
2016. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Végbélnyílás repedésétől friss vércsíkokat látnál rajta, a fekete az emésztett vér színe. Az emésztőtraktus felső részének vérzéséből adódhat, de ennek kicsi az esélye, ha semmi más tüneted nincs. Vörös hús, vörösbor, áfonya, aszalt szilva, étcsoki, vaskészítmények stb. okozhat sötétebb színű székletet, nem kell vele orvoshoz rohannod. Ha többször előfordul, akkor esetleg egy székletvizsgálatot lehet végeztetni.
2016. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hmm, akkor a fél liter vörös pezsgő lehet az oka :D Legalábbis ezek szerint, de majd kiderül, köszi az infókat :)
2016. jan. 2. 17:30
 4/6 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Anyámnak - elmondása szerint - a 100%-os áfonyalé lilára festi, szóval lehet, hogy neked is valami kaja vagy pia színezte meg egy kicsit. Egyébként nem ez miatt, hanem emiatt (még pontosabban: "lehetséges, hogy emiatt fekete a székletem egy része?"), és nem ugyan úgy, hanem ugyanúgy.
2016. jan. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jager, véres hurka, hagymás vér
2016. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vörös pezsgőtől volt :D
2016. jan. 27. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!