Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kérhetek tabletta helyett...

Kérhetek tabletta helyett injekciót? (Antibiotikum)

Figyelt kérdés
Péntek óta folyamatosan lázas vagyok, a torkom, manduláim nagyon be vannak gyulladva, alig tudok enni napok óta, mert nagyon fájdalmas a nyelés, meg szerintem meg is van duzzadva a mandulám, így semmi szilárdat nem tudok lenyelni, még az ivás is nehéz. Ilyen esetben kérhetem az orvost, hogy inkább injekciót írjon fel a tabletta helyett, hiszen azt le se bírnám nyelni, meg a gyomromnak se tenne jót, hogy a szinte tök üres gyomromba menjen az antibiotikum, nem hiányzik a hasmenés-hányás pluszba, hogy még ki is száradjak... :/

2016. jan. 4. 11:44
 1/6 Kései Sirató ***** válasza:
Igen, van ilyen lehetőség, tapasztalatból tudom. Mielőbb beszélj az orvossal!
2016. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Te miért kaptál injekciót? Délután megyek az orvoshoz, nem tudom mit fog mondani...
2016. jan. 4. 12:00
 3/6 szamo77db ***** válasza:
Mondd el neki a problémádat, biztosan benne lesz, hogy szúrjanak, ha már nyelni nem bírsz.
2016. jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát fel sem merült benne... Felírt egy doboz Augmentint (ami szerintem az egyik legnagyobb antibiotikum). Persze, szenvedek vele, mert hiába törtem ketté tegnap este, csak megakadt a torkomon, azt hittem ott fulladok meg :( Mivel semmit nem tudok enni, ezért az Augmentin kikezdte a gyomrom, folyamatosan görcsöl, hányingerem van, a teát is csak kortyonként tudom inni, mert ha kicsit többet iszom, már hányom is ki :( Szuper lesz, még van vissza 12db gyógyszer... Komolyan azon gondolkodom, hogy hagyom az egészet a francba és nem szedem tovább... (Tudom, hogy ilyet nem szabad)
2016. jan. 5. 14:43
 5/6 Kései Sirató ***** válasza:
Hánytam. Ha valakiben nem marad meg a kaja, akkor a gyógyszer se. Megoldás: injekció.
2016. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, de én nem amiatt nem eszem, mert kihányom, hanem mert be van gyulladva a torkom/mandulám és nem tudom lenyelni, max a pépeset. A gyógyszert is emiatt nem tudom lenyelni, csak nagyon nehezen. A hányás a gyógyszer miatt lett.
2016. jan. 5. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!