Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegségre tippeltek a...

Milyen betegségre tippeltek a lent leírt tünetekből, ami megölt pár babát az Ingalls családban?

Figyelt kérdés

Charles Ingallsnek egyetlen egy fia volt (a négy lánya mellett), Freddie, aki meghalt 9 hónaposan.

A könyvben nem írják le, mi volt a baja; talán azért, mert 1876-ban nem volt olyan fejlett az orvostudomány és sok betegségről nem tudták megállapítani, mi is az.

A sorozatban egy két részes epizódot szántak ennek (bár Laura alig írt valamit az öccsétől a könyvben), ahol szintén nem nevezik meg a betegség nevét, de valamit a vérlemezkékről magyaráznak. Nos, nem lehet tudni, hogy ezt honnan vettèk, kitattak vagy hasraütés szerűen belevették ezt; de annyi a könyvtől eltérő dolog van benne a sorozatban, hogy a másodikra szavaznék.


Nem emlékszem a könyvben benne van e, azt hiszem igen, hogy nem akart hízni csak fogyott.


Ami tény és az írónő által leírt;

- hogy rángatózott és egy ilyen rángóroham közben halt meg.


Erről nekem a fog-jaj jutott eszembe, a D vitamin hiány okozta betegség, amiben pl a nagymamámnak 2 kislánya is meghalt egy éves kora előtt kicsivel; ők is rángatóztak és, mint Freddie, kinyúlt a testük egy rángóroham alatt és meghaltak.


Ezzel le is akartam zárni magamban az ügyet, de felfigyeltem egy tényre;

Ha lány született az ingalls családban az élt; de a fiúk rendszerint meghaltak

- Charles - 4 lány élt, 1 fiú 9 hónaposan meghalt

- Laura - 1 lány élt, 1 fiú 2 hetesen meghalt

- Rose (Laura lánya) - 0 lány, egy fiú születés után pár órával meghalt


Azon tünődtem, lehet összefüggés a 3 halálesetben? Lehetséges, hogy valami genetikai rendellenességet hordozott magában Caroline, ami továbböröklődött (laura, rose) egy olyan betegséget hordozva, amik csak fiúkat támad?


Még gondolkodtam, hogy esetleg vmi fertőzés miatt halhattak meg freddie 9 hónapig húzta és az is rángatózásokkal jár, és a másik két baba hamarabb belehalt. De érdekes, hogy a testvéreik ugyanolyan körülmények között éltek és mégis felnőttek.


Charles és 3 lánya cukorbeteg volt, de nem hinném, hogy, ha Freddie örökölte is, ilyen fiatalon belehal.


Ti milyen betegségekre tippeltek? És szerintetek hogy lehet, hogy az ingalls család nem járt sikerekkel a fiú nemzés terén?


2016. jan. 22. 21:05
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok se orvos, se tudós és gimiben is csak szimplán szerettem a bioszt meg a kémiát - ezt is vegyétek figyelembe válaszírás közben; lehet sok butaságot írtam ki a kérdésemben - de ha egyszer kíváncsi valaki, szerintem merjen fordulni a bölcsebbelhez, hogy okulhasson és ne szégyelje a tudatlanságát, amíg tudásszomjas és kész a tanulásra, minthogy magába folytson minden kérdést . Inkább nevessék ki a tudatlansága miatt és okuljon, mint hogy féljen a megaláztatástól és tudatlan maradjon :)


És nagyon kíváncsi vagyok a válaszokra a kérdéssel kapcsolatban úgyhogy kérlek, ne offoljatok! :)

2016. jan. 22. 21:11
 2/20 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak feliratkoztam. Engem is érdekel.
2016. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
lehet, hogy valamilyen oroklodo betegseg volt. lehet, hogy szimpla veletlen. az " igazat" valoszinuleg nem fogod megtudni, de a kerdes minden esetre erdekes. egyebkent, ha csak a verlemezkekbol indulunk ki, akkor lehetett volna leukemia is. ki tudja, mi az igazi ok.
2016. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Tehát valami y kromoszómához kötött posztnatális betegséget keresünk.. Hmm jó játék. Holnap neki állok keresni, ha csak addig meg nem fejti valaki..:)
2016. jan. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Mondjuk tegyük fel, hogy tényleg kutattak a témában és vérlemezkékkel volt gond (bár csak egy rövid mondatot mondtak erről, meg azt, hogy már láttak pár hasonló esetet, de nincs gyógymód) és tegyük fel, a kis Freddie leukémiás volt; kíváncsiságból kérdezem, mert nem tudom a választ; lehetséges, hogy neki a két tünete a súlyvesztés meg a rángatózás volt? Lehet a leukémia egyik tünete babáknál a rángatózás?


Illetve; ezt is kíváncsiságból, mert ezt sem tudom; lehet, tegyük föl, ez továbbment - lehetséges, hogy valakit 14 naposan meg egy naposan öljön meg a leukémia?

2016. jan. 22. 21:57
 6/20 A kérdező kommentje:
Majd megnézem újra az epizódot, hogy pontosan mit is mondtak a vérlemezkékről; de mivel a farm ahol élünk tv sorozat 90%-a kacsa, sztem nem hiszem, hogy ez a vérlemezkésdolog valós, de arról sincs semmi infó, hogy az epizódíró hasáraütve írt vmit, szóval lehet utána kutatott.
2016. jan. 22. 22:00
 7/20 anonim ***** válasza:
rángatózás az inkább epilepszia. És ha státuszba kerül, azaz a rohamok közt nincs szünet abba belehalhat.
2016. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ezt találtam Laura fiáról, bár ez csak tippelés, nem tuti tény; egy szóval - bölcsőhalál.


"He was born August 1889 and died 12 days later. It is unknown what he actually died from but it is believed it was what today we call SIDS (Sudden Infant Death Syndrome)."


Nem sokat tudok a bölcsőhalálról, csak a keveset, amit utánaolvastam; de az is lehetne egy alternatíva, hogy vmi a genetikával volt gond charlesnál, amit elörökölt Laura, tőle meg Rose; vmi gond, ami azt eredményezte, hogy a fiúk bölcsőhalált haljanak, de a lányokat nem érintette. De azt is olvastam, a bölcsőhalálnak semmi előzménye, tünete nincs, Freddie pedig rángatózott meg fogyott.

2016. jan. 22. 22:20
 9/20 A kérdező kommentje:

A bölcsőhalál mondjuk csak egy összefoglaló neve a rejtélyes halálesetekről, amiknek oka boncoláskor sem állapíthatóak meg és az egyik oka a sok közül a dohányzás/dohányfüst - Charles Ingalls pipázott. (De a 4 lánya mellett is pipázott, fura, hogy csak egy gyereke halt bele, a másik meg, nem tudom, hogy almanzo (laura ferje) és rose férje pipáztak e, de ha igen, akkor lehet mind 3 fiú ebbe halt bele).


És van olyan oka is, hogy a családban korábbi bölcsőhalál eset; lásd laura és rose esetében charles ingalls fia. És ennél a másik oknál vissza is térünk arra a teoriamra, amit elozo kommentben irtam; charles vagy caroline hordoztak egy hibas gent ami meggatolta, hogy a fiugyermek elerje az egyeves kort; amit tovabbadtak lauranak aki tovabbadta rosenak.


Akármi is volt, a különbség Freddie és Laura névtelen gyermeke között, hogy Freddie produkált tünezeket halála előtt még laura fia nem.

2016. jan. 22. 22:41
 10/20 A kérdező kommentje:
Ti még mikre tippelnétek?
2016. jan. 23. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!