Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fiamat szerdán haza kellett...

Sághi Márta kérdése:

Fiamat szerdán haza kellett hoznom oviból mert lázas lett és nagyon folyt az orra (még mindig). Tegnap azaz csütörtökön elvittem az orvoshoz de ott annyian voltak mondtam majd ma vissza viszem. Ezt elmondom neki akkor biztos hogy ad igazolást?

Figyelt kérdés

2016. jan. 29. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy nem ad igazolást. Egyébként szerintem ma sem lesznek kevesebben és ha tényleg beteg a fiad, ki kellett volna várnod a sort.
2016. jan. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Oviba nem kell igazolás, ha neked a táppénzes papír kell, akkor próbáld meg megbeszélni vele, talán ma még meg tudja oldani, hogy visszamenőleg a tegnapi napra is kiállítsa. Legjobb lenne, ha mindjárt a rendelési idő elején felhívnád, és elmondanád, mi a helyzet.
2016. jan. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mi az oviba miért nem kell ??
2016. jan. 29. 08:38
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Hát neked sincs túl sok esezd!


A gyerek beteg, de neked nincs kedved megvárni, mire az orvos megvizsgálja.


Emellett még azt si elvárnád, hogy visszamenöleg adjon igazolást arról a napról, amikor nem is voltál nála.

2016. jan. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
igazolást sosem adnak visszamenőleg, egyrészt nem lehet bevinni a rendszerbe, másrészt szabályszegésnek számít
2016. jan. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Náluk simán ad igazolást visszamenőleg is, és én megértem a kérdezőt, hogy nem (szívesen) várja ki a sort, főleg egy beteg gyerekkel.

Mi ezért váltottunk orvost, mert állandóan késett, feltorlódtak a betegek, rettenetesen szétszórt és lassú volt. A mostani doki pedig precíz, rendelési idő előtt már bent van!

Ha megértő és rugalmas, biztos kiadja, bár nem ismerem az adminisztratív hátterét a GYÁP-nak, az ovis igazolásnál pedig nincs jelentősége, tuti azt a napot írják rá, amit mondasz.

Így nem kell várnunk szinte soha.

2016. jan. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A háziorvos, házi gyermekorvos, kezelőorvos a vizsgálatra való jelentkezés időpontjától eltérően, legfeljebb 5 napra visszamenőleg igazolhatja a keresőképtelenséget.

Az első és másodfokon eljáró orvosszakértői szerv orvosa kivételesen indokolt esetben visszamenőleg legfeljebb 6 hónapra állapíthatja meg a biztosított keresőképtelenségét." OEP.

2016. jan. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!