Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől van folyamatosan orr-gar...

Mitől van folyamatosan orr-garatgyulladásom?

Figyelt kérdés
Már 6 hónapja folyamatosan beteg vagyok.( korábban évente max. 2 napig csak náthás voltam) Bármilyen furcsa, ha az orromon lélegzek huzamosabb ideig, egy idő után csíp a garatom és az orromat összekötő terület, gondolom az orrgarat. Tudom, hogy amikor elkezd csípni már másnapra teljesen náthás, levert leszek, két nap múlva pedig elkezdek köhögni is de lázam egyszer sem volt. Voltam az orvosnál, azt mondta fogalma sincs, lehet allergia és felírta a Desloratadine nevű tablettát ami persze semmit sem segít. teljesen gyenge vagyok, köhögök (váladékosan), náthás vagyok és alig bírok nyelni a fájdalomtól már 6 hónapja. Mi lehet a gond??? Megjegyzem nem száraz a levegő és nem vagyok hidegben sem. A családban akikkel közösen élek, senkinek semmi baja sincs.
2016. febr. 1. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet nem szellőznek át normálisan a melléküregeid és megrekednek vírusok, bacik vagy csak szimplán nem látják el rendesen a szerepüket a nyálkahártyák. Zsályatea főzete nagyon jó, filmréteget képez és véd. Orrban a panthenol orrspray szépen regenerálja a nyálkahártyát. Ha rendbejött tengeri sós orrsprayt is érdemes lehet megpróbálni.

Másik ötlet egy góckutatás, mert egy rossz fog is okozhat ilyet. Manduláid megvannak még? Köhögésre hársfatea a tuti.

Sóbarlang kúrát is megpróbálhatod.

2016. febr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
37 éves férfi vagyok. Egyébként Colitis ulcerosa betegségem van 6 éve. A fogaim teljesen épek és hiánytalanok, nem vagyok kövér, nem iszom, nem kávézom, nem dohányzom és a manduláim is megvannak még. Mégis itt van ez a probléma. Tudod néha az idegesít, hogy aki nem vigyáz magára azok meg teljesen egészségesek.
2016. febr. 1. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Orrsövény ferdülés is csodákra képes. Éjjel kiszárad a torkod, mert fekvő helyzetben nem jó az orrlégzésed és szájon át veszed a levegőt. Reflux is divatos mostanában, kimarja az egész garatot a gyomorsav, ami visszaáramlik. Hasonló tüneteket is okozhat.

Hát, sokan nem elég egészségtudatosak, de csak magaddal törődj. Horkolni szoktál? :-) Üdv.: Első válaszoló

2016. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem túlzottan zavaróan, de igen szoktam horkolni.
2016. febr. 1. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!