Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kiújuló felfázásra mit ajánlot...

Sidana kérdése:

Kiújuló felfázásra mit ajánlotok? Mikor az antibiotikum sem segít.

Figyelt kérdés
Még októberben fáztam fel először, akkor elküldött vizeletvizsgálatra ahol kiderült hogy felfázás és kaptam sumetrolim antibiotikumot és elmúlt, az már más kérdés hogy probiotikumot nem szedtem mert akkor még nem voltam jártas és hüvelygombát is elkaptam.. Most 3 hete megint felfáztam, el is mentem a háziorvoshoz 5 napig 500mg Zinnat-ot kellett szednem majd 5 napig 250 mgosat és az antibiotikum bevétele után 2 órával pedig normafloret ittam. Végigszedtem de megint előjöttek a tünetek.. Hét elején még nem volt vészes, de egyre sűrűbb a vizelési inger és mostmár kicsit véres is volt arról nem beszélve hogy a vizelés vége nagyon fáj.. Viszont tegnap szedtem be az utolsó levél fogamzásgátló tablettát, ha holnap is antibiotikumot ír fel akkor ez hatással lesz a menstruációra? Eleve nem szivesen szedek antibiotikumot mert teljesen kikészít, de így most aggódom hogy lesz.. Ma vettem tőzegáfonya kapszulát de az elvileg megelőzésre van nem pedig mikor ki alakult.. Ha valaki tudna valami tanácsot adni ezzel kapcsolatban vagy aki átélt ilyet és tudja milyen rossz annak megköszönném! :(
2016. febr. 3. 23:23
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos egy ilyen makacs betegség esetén nem tudok mit tanácsolni azon kívül, hogy vissza kell menni a dokihoz további vizsgálatra. Igyál sok folyadékot, főzz kamillából, aranyvesszőből és cickafarkból teát. Zsurlófű erős főzetét a fürdővizedbe is teheted, vagy ülőfürdőt készíthetsz, pár csepp teafaolaj még hatásosabbá teheti. A Canesten combi általában segít de fontosnak tartanám, hogy az orvosod tanácsát kérd mielőtt bármit bevennél, vagy használnál. Gyógyulj meg mielőbb.
2016. febr. 4. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom a teákat. Most nincs hüvelygombám lekopogom, a probiotikummal elkerültem, jó lecke volt az biztos! :)
2016. febr. 4. 05:47
 3/3 anonim ***** válasza:
500mg-os Zinnatot ha túlélte ezután valszeg ha a doki felír antibigyót annyit fog érni mintha tic-tac-ot szednél. Sajnos ennyitől már alapból késhet a menszeszed, próbálj meg urológust, csak tud mást adni antibiotikumon kívül.
2016. febr. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!